Telefondan Öpüşmek Kissenger ile Mümkün!

Günümüzün en popüler servisi mesajlaşmayı fiziksel hale getiren Kissenger ile telefonla öpüşmek mümkün hale geliyor. İşte detaylar!

Telefondan Öpüşmek Kissenger

Geride bıraktığımız günlerde, birbirinden ayrı çiftler odak alınarak hazırlanmış ilginç bir ürünün duyurusu gerçekleştirildi: Kissenger! Kissenger isimli bu ürün ile telefon üzerinden bir başkasıyla öpüşmek mümkün gale getiriliyor.

Kissenger nedir?

Kissenger

Hala gelişim süreci devam eden ve prototip seviyesinde demolarının şu an için iPhone üzerinden gerçekleştirildiği Kissenger, “mobile kiss messenger” olarak tanımlanıyor. İsmini de tanımındaki kiss-öpmek ve messenger-mesajlaşmak kelimelerinden alan Kissenger, fiziksel olarak bir kılıf olarak akıllı telefona takılıyor.

Kissenger nasıl çalışıyor?Kissenger

Kılıfın alt bölümünde yer alan dudak yapısı benzeri pedler, kullanıcının öpüşme esnasındaki basıncı algılayarak, karşı taraftaki Kissenger cihazına iletiyor ve gelen bilgiler doğrultusunda fiziksel olarak basıncı simüle edebiliyor. Nitekim, kullanıcılar karşılıklı olarak dudak hareketlerini fiziksel olarak hissedebiliyor.

Kissenger

Şu an için uzun bir görüşmeye müsait olmadığını kabul eden geliştiriciler, ilerleyen dönemlerde Kissenger isimli dikkat çeken girişimi geliştirmeye devam edecek. Tekrar belirtmek gerekirse söz konusu bu telefonla öpüşmeye imkan sunan Kissenger isimli cihaz, prototip sürecinde. Dolayısıyla, şu an için ticari olarak bir ürün haline getirilmiş değil ve satışı yapılmıyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.