Haber Tekno Sosyal Medya
Telefondan Öpüşmek Kissenger

Teknoloji

Telefondan Öpüşmek Kissenger ile Mümkün!

Günümüzün en popüler servisi mesajlaşmayı fiziksel hale getiren Kissenger ile telefonla öpüşmek mümkün hale geliyor. İşte detaylar!

Geride bıraktığımız günlerde, birbirinden ayrı çiftler odak alınarak hazırlanmış ilginç bir ürünün duyurusu gerçekleştirildi: Kissenger! Kissenger isimli bu ürün ile telefon üzerinden bir başkasıyla öpüşmek mümkün gale getiriliyor.

Kissenger nedir?

Kissenger

Hala gelişim süreci devam eden ve prototip seviyesinde demolarının şu an için iPhone üzerinden gerçekleştirildiği Kissenger, “mobile kiss messenger” olarak tanımlanıyor. İsmini de tanımındaki kiss-öpmek ve messenger-mesajlaşmak kelimelerinden alan Kissenger, fiziksel olarak bir kılıf olarak akıllı telefona takılıyor.

Kissenger nasıl çalışıyor?Kissenger

Kılıfın alt bölümünde yer alan dudak yapısı benzeri pedler, kullanıcının öpüşme esnasındaki basıncı algılayarak, karşı taraftaki Kissenger cihazına iletiyor ve gelen bilgiler doğrultusunda fiziksel olarak basıncı simüle edebiliyor. Nitekim, kullanıcılar karşılıklı olarak dudak hareketlerini fiziksel olarak hissedebiliyor.

Kissenger

Şu an için uzun bir görüşmeye müsait olmadığını kabul eden geliştiriciler, ilerleyen dönemlerde Kissenger isimli dikkat çeken girişimi geliştirmeye devam edecek. Tekrar belirtmek gerekirse söz konusu bu telefonla öpüşmeye imkan sunan Kissenger isimli cihaz, prototip sürecinde. Dolayısıyla, şu an için ticari olarak bir ürün haline getirilmiş değil ve satışı yapılmıyor.

Haberi Okumaya Devam Et
Bunlara da bakabilirsiniz:
Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Teknoloji

Üste çık