Synaptics'ten Yeni Biyometrik Tanıma Teknolojisi

CES 2017 kapsamında yeni ürünlerin yanı sıra, teknolojik gelişmeler de tüm dünya ile paylaşılıyor. Bu teknolojiler arasındaki, Synaptics firması tarafından duyurulan yeni biyometrik tarama teknolojisi dikkatleri üzerine topladı.

Synaptics’in yeni biyometrik tanıma sistemi!

Synaptics tarafından yapılan açıklamaya göre gerek akıllı telefonlarda, gerekse de diğer alanlarda kullanılabilecek yeni biyometrik tanıma sistemi; hem parmak izini sisteminin hem de yüz tarama sisteminin aynı anda kullanıma imkan sağlıyor.

Synaptics'ten Yeni Biyometrik Tanıma Teknolojisi

Çoklu-faktör olarak dillendirilen bu sistem ile kullanıcılar, belirli şartlarda hangi tarama tipini kullanmak istediklerini de ayarlayabiliyor.

Bu açıklamalardan yola çıkarak bir örnek vermek gerekirse, akıllı telefon şifresi parmak izi ile açılmak isteniyor ama eldiven kullanıldığı için açılamıyorsa, bunun yerine yüz tanıma sistemi tercih edilebiliyor. Veya bu durumun tam tersi koşullarda da tercihi tersi yönde yapmak mümkün.

Sistemin detaylarında ise, bu seçimin otomatik yapılması da bulunuyor. Mesela, akıllı telefon hava sıcaklığını düşük olduğundan dolayı kullanıcının eldiven kullanıyor olabileceğini varsayarak, parmak izi ile giriş yerine yüz tanıma ile giriş seçeneğine geçiş yapabiliyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here