Swiftey iOS Uygulaması Yeni Temalar ile Güncellendi!

Android dünyasında belki de en çok rağbet gören uygulamalar arasında klavye uygulamaları yer alıyordu. Apple kanadında ise uzun bir süre iOS cihazlarda üçüncü taraf klavye entegrasyonuna izin verilmiyordu. Geçtiğimiz yıl yayınlanan iOS 8 ile birlikte, iOS cihazlarda artık üçüncü taraf klavye entegrasyonuna izin verilir hale gelmişti.

Android tarafında ünlenen Swiftkey isimli ücretsiz klavye uygulaması, aynı ünü benzer şekilde iOS tarafında da yakalamayı başaran uygulama, son olarak 1.3 sürüm güncellemesi ile yeni görsel yenilikler kazandı.

Swiftey iOS Uygulaması Yeni Temalar ile Güncellendi! - habertekno.com - habertekno - teknohaber - eren ertem - ernertm - üncel teknoloji haberleri - ios haber - (2)2

Söz konusu yenilikler, klavye renklerinin sunulan renk paleti doğrultusunda kişiselleştirilebilmesin yönünde kendini gösteriyor. Kullanıcılar istedikleri renklere sahip klavyeleri veya klavye temalarını artık indirebilecekler.

Ancak Swiftkey’ in uygulamayı ücretsiz sunmasına karşın tema ve renkli klavyeleri ücretli olarak sunmayı tercih etmiş. Söz konusu fiyatlandırmalar ise renkli tuş takımları için 1,99 TL iken klavye temaları ise 4,29 TL şeklinde belirlenmiş durumda.

Swiftkey bu yeniliği ile rakip üçüncü parti klavye uygulamalarına benzer satış stratejisi izleme yoluna koyulmuş gibi gözüküyor. Zira rakipleri de uygulamalarını ücretsiz sunarken kişiselleştirme noktasında çeşitli fiyatlar talep ederek gelir elde etme stratejisi uygulamaktalar.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.