Super Mario Run Yayınlandı!

Uzun süredir beklenen mobil oyun Super Mario Run yayınlandı. İşte iOS için yayınlanan Super Mario Run ile ilgili detayları!

Super Mario Run

Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus lansmanında, sürpriz bir şekilde Nintendo ile ortaklaşa yürüttüğü çalışma sonucu duyurduğu iOS için Super Mario Run mobil oyunu en sonunda yayınlandı.

iOS için Super Mario Run yayınlandı!

Bir süredir Apple’ın App Store’da bildirim göndermek için gösterime koyduğu Super Mario Run, 15 Aralık 2016 tarihi itibariyle yayınlanmış oldu. Ülkemiz için de yayınlanan yeni Super Mario Run ücretsiz olarak yayınlanmış durumda. Bununla beraber 173MB boyutundaki Super Mario Run, uygulama içi satın alma sunuluyor.

Super Mario Run

Super Mario Run oynamak için internet bağlantısı gerekiyor!

iPhone, iPad ve iPod Touch üzerinden indirilen Super Mario Run mobil oyunu, şu an için internet bağlantısı gerektiriyor. Aktif internet bağlantısı olmadan Super Mario Run çalışmıyor.

Super Mario Run Android için çıkacak mı?

Super Mario Run

Son olarak belirtmek gerekirse Super Mario Run APK olarak dahi Android üzerinden oynanamıyor. Uzun bir süre Super Mario Run mobil oyunu, sadece Apple iOS işletim sistemi ile birlikte kullanılabilecek. Nintendo tarafından Super Mario Run Android oyunu ile ilgili de herhangi bir açıklama yapılmış değil.

Beklentiler ise en az birkaç yıl Super Mario Run oyununun, sadece iOS için kullanılabilir olarak tutulacağı yönünde. Zira, Nintendo ile Apple arasında, Super Mario Run için özel bir anlaşma yapılmış durumda.

Super Mario Run indir: https://itunes.apple.com/tr/app/super-mario-run/id1145275343?mt=8

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.