Super Mario Run İndirme Rekorları Kırıyor!

iOS için yayınlanan Super Mario Run indirme sayıları ve gelirleri ile rekora gidiyor. İşte Super Mario Run ile ilgili detaylar!

Super Mario Run

Nintendo’nun ilk resmi mobil oyunu olan Super Mario Run, App Store’da rekor kırıyor. Nintendo tarafından açıklanan resmi bilgilere göre, sadece iOS için yayınlanan Super Mario Run mobil oyunu, sadece ilk 4 günde 40 milyon kez indirildi.

Super Mario Run 40 milyon defa indirildi!

Super Mario Run

Hatırlatmak gerekirse Super Mario Run, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus etkinliğinde Apple ve Nintendo ortaklığı ile duyurulmuştu. 140 farklı ülkede eş zamanlı olarak indirmeye sunulan Super Mario Run, nitekim ilk dört günde 40 milyon indirme barajını geride bıraktı.

Destekli iOS cihazları için App Store üzerinden ücretsiz olarak indirmeye sunulan Super Mario Run, uygulama içi satın alma ile oyunun tüm bölümlerinin oynanmasına imkan sunuyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.