Super Mario Run İlk Gününde Zirveye Yerleşti!

Super Mario Run yayınlandığının ilk gününden itibaren zirveye oturmayı başardı. İşte Super Mario Run iOS oyunu ile ilgili detaylar!

Super Mario Run

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin tanıtıldığı özel Apple etkinliğinde Nintendo iş birliğinde duyurulan yeni iOS oyunu Super Mario Run, çıkış yapmasıyla birlikte App Store’da zirveye oturmayı başardı.

Super Mario Run, App Store’da zirveye oturdu!

15 Aralık 2016 tarihi itibariyle resmi çıkışını yapan Nintendo’nun Super Mario Run mobil oyunu, tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz için de App Store’da en çok indirilen ücretsiz oyun olmayı başardı.

Super Mario Run

Bununla beraber Super Mario Run, iOS App Store üzerinde en çok ciro yapan içerikler arasında da birinci gününden sonra ilk 50 arasına girmeyi başardı.

Bilindiği gibi iOS için yayınlanan Super Mario Run, ücretsiz kullanıma sunuldu. Lakin, daha fazlası için uygulama içi satın almalar sunuyor. Öyle ki daha şimdiden Super Mario Run, ciddi bir gelir elde etmeye daha şimdiden başlamış durumda.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.