Steve Jobs Başarı için Bu Sözlerin Her Gün Söylenmesi Gerektiğini Düşünüyor!

Steve Jobs her gün bazı sözler söyleyerek kafamızda tasarladığımız şeyleri hayata geçirebileceğimizi düşünüyordu. İşte Steve Jobs'ın sözleri!

Steve Jobs

Dünyanın en başarılı isimlerinden bir tanesi olan Steve Jobs, başarıya giden yolun aklımızdan geçtiğini düşünüyor.

Başarıyı ortaya çıkarmak için de her gün kendimize söylememiz gereken sözler olduğunu iddia ediyor.

İşte bizi başarıya götürecek olan sözler!

Steve Jobs

1) İnovasyon lider ve takipçiyi birbirinden ayırır!

Fikirler eylem olmadan sadece fikirdir. Bu da pişmanlık anlamına gelecektir. Her gün birçok insan tereddüt ve belirsizlik nedeniyle fikirlerini eyleme dökmekten kaçıyor. Ancak analizlerinize, kararlarınıza ve içgüdülerinize güvenerek hemen harekete geçmelisiniz.

2) Saf azim başarıyı getirir!

Steve Jobs her zaman elimizden geleni yapmamız gerektiğini düşünüyor. Bir işi başarmak için ekstra yol gitmek, fazla arama yapmak ya da fazla mail göndermek gerekiyorsa bunları yapmalısınız.

3) Bir işte harikalar yaratmak için takım çalışması gerekir!

Bir elin nesi var iki elin sesi var söz kesinlikle boşa değildir. Kendi başınıza da elbette güzel işler başarabilirsiniz ancak harikalar yaratmak için başarılı bir takıma ihtiyaç duyacaksınız.

steve-jobs

4) Steve Jobs: “Sevdiğim şeylerin yüksek maliyetleri yok.”

Hayattaki en değerli kaynak para değil zamandır. Özgür zamanınızı doya doya kullanın ve bunu sevdiğiniz işi yaparak gerçekleştirin.

Hedeflerinize ulaşmak için paradan çok zamana ihtiyacınız olacak.

5) Zeka zenginlikle ölçülmez!

Para elbette birçok şeye sahip olmayı sağlar ancak bu paranın zekayı ölçtüğünü göstermek. bir gün geriye dönüp baktığınızda nelere sahip olduğunuzu değil zekanız sayesinde neler yaptığınızı hatırlamalısınız.

6) Harika bir iş yapmanın ilk yolu inanmaktır!

Yaptığınız işe inandığınız takdirde tökezleseniz bile yeniden ayağa kalkarsınız. Kendinize inanmaktan vazgeçmeyin ve tıpkı Steve Jobs gibi yaptığınız işin her geçen gün büyüdüğünü izleyin.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here