Steve Ballmer’dan Microsoft Açıklaması!

Steve Ballmer Microsoft'un donanım üretimi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Buna göre eski SEO Steve Ballmer, Microsoft'u eleştiriyor!

microsoft

Microsoft’un eski CEO’su Steve Ballmer, firmada çalıştığı zaman boyunca tek büyük pişmanlığının donanıma yeterince önem verilmemesi olduğunu dile getirdi. Özellikle donanımda yeni yetenek ihtiyacını tanıyabilmek için yavaş olduğunu ifade eden Ballmer, ilk olarak onların dünya çapında bir donanım firması olmasını istediğini ancak ne yazık ki bunun gerçekleşmediğini söyledi.

Donanım işine girme isteği iki şey tarafından motive edilir. Bunlardan ilki, yazılımın donanımın yeni ifadelerinden bir tanesi olması. Microsoft Surface donanımı da Windows yazılımının yansıması olarak dizayn edilmiş ve bu nedenle de her bölüm diğerini sergileyebilmiştir. Bazı tökezlemeler sonrasında Surface ekibi pek çok cihaz üretmiş ve bu cihazlar piyasada kendilerine iyi bir yer bulmuştur.

İkinci motive kaynağı ise günün sonunda her verinin silikon vadisi ve buluta gidecek olması. Son dönemde kullanıcılar her veriyi silikon vadisine gönderirken depolamasını da bulutta yapmaya başladı. Bunu da bir “uyanma çağrısı” olarak nitelendirmek mümkün.

microsoft

Microsoft yazılım anlamında gelişse de donanımda durum aynı değil!

Ballmer, aygıtlar ve hizmetlerin ile donanım dünyasındaki yavaşlığının bulut ile bir tezat oluşturduğunu düşünüyordu. Bu nedenle Microsoft bulut alanında yeni ürünler geliştirmemiş olsa da veri merkezlerini ve yazılım hizmetlerini muazzam bir şekilde geliştirdi.

Ancak Ballmer, donanım ve özellikle telefon konusunda ilerleyemedikleri için son derece üzgün. Telefonlarda eski teknikleri kullanmaya çalışarak ilerlediklerini dile getiren Ballmer, bunun onları hiçbir noktaya getirmediğini söylüyor. Ayrıca bir yetenek inşa etmediklerini de kabul ediyor.

Nokia’nın telefonları ile hüsran yaşayan firma, Surface Pro ve Surface Book modellerini de güncelleme konusundaki yavaşlığı ile ciddi itibar kaybetti. Bunun da donanım uzmanlığına sahip olan personel eksikliğinden kaynaklandığı iddia ediliyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here