Steam Bitcoin’e Rest Çekti!

Steam Bitcoin ödeme seçeneğini bundan böyle sunmayacağını açıkladı. Artık Steam üzerinden Bitcoin ile oyun almak mümkün değil. İşte detaylar!

Steam Bitcoin

Valve tarafından yapılan açıklamaya göre bundan böyle Steam üzerinden Bitcoin ile oyun satın almak mümkün olmayacak. Steam’in Bitcoin’den uzaklaşmasının altında birkaç farklı neden bulunuyor.

Steam Bitcoin desteğine son verdi!

Valve tarafından açıklanan Bitcoin’in Steam ödeme yöntemleri arasından çıkartılmasının nedenleri arasında, ilk olarak transfer maliyetlerinin artması gösteriliyor. Daha önceleri 0,20 dolar seviyesinde olan Bitcoin transfer ücretleri, açıklanan bilgilere göre 20 dolar seviyesine kadar tırmanmış durumda.

Steam Bitcoin

Bununla beraber herhangi bir şekilde Steam tarafından Bitcoin iadesi yapılması gerektiği durumlarda, aynı şekilde ortaya çıkan bu masraf tutarı, Valve için kabul edilmesi güç olan bir noktaya ulaşmış.

Her ne kadar doğrudan Valve tarafından açıklanmasa da Steam’den Bitcoin ödeme yönteminin kaldırılma nedenleri arasında, Bitcoin’in çok ciddi değer kayıpları yaşaması bulunuyor. Neredeyse 1000-2000 dolar seviyesinde oynamalar yaşayabilen Bitcoin değeri, dinamik platformlar için çok da tercih edilmesi beklenen bir yöntem değil.

Bitcoin ödeme yöntemi yeniden Steam tarafına gelebilir!

Steam Bitcoin

Son olarak Valve, Steam’deki Bitcoin geçerliliği konusunda kapıları tamamıyla kapatmış değil. Yapılan açıklamaya göre ileriki zamanlarda uygun koşullar yeniden ortaya çıkarsa, Bitcoin ile Steam üzerinden alışveriş yapmak yeniden mümkün olabilir. Bu konuda yaşanan gelişmeleri Haber Tekno oyun haberleri içerisinde aktarmaya devam edeceğiz.

Steam tarafından atılan bu adım sonrasında e-ticaret tarafındaki Bitcoin desteğinin geleceği ile ilgili de ortada bulunan pozitif düşüncelerin darbe aldığını belirtmek gerekiyor. 2018 yılında bu konuda nasıl adımlar atılacağı büyük bir merak konusu haline gelmiş durumda. Bunlarla ilgili olarak Bitcoin’in elektrik tüketimi konusunda problem oluşturması hakkında da ilk detaylı analizler ortaya çıkmıştı.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here