Star Wars: The Last Jedi Rekor Gelir Elde Etti!

Star Wars: The Last Jedi filminin gelirleri ile ilgili ilk bilgiler geldi. Buna göre Yıldız Savaşları: Son Jedi filmi, yıl sonunda vizyona girmesine rağmen elde ettiği gelirler ile 2017'nin en çok hasılat yapan filmi olmayı başarmışa benziyor.

Star Wars: The Last Jedi

Star Wars yani Yıldız Savaşları serisinin yeniden başladığı beyazperde yolculuğu, bu yıl da iyi devam ediyor gibi görünüyor. Zira kısa bir süre önce Star Wars: The Last Jedi hasılat bilgileri ortaya çıktı ve daha ilk bilgilerle beraber zirvede yer almayı başarmış oldu.

Star Wars 8 hasılatı rekor seviyeye ulaştı!

Halen daha vizyonda yer almaya devam eden The Last Jedi yani Son Jedi filmi, 2017’nin son günü itibariyle gelirleri ortaya çıkan yabancı filmler arasında yer almış oldu. İlk olarak Star Wars 8 vizyon tarihi bilgisinin gelmesi ile meraklı bekleyiş, 13 Aralık 2017 tarihinde son bulmuştu.

Star Wars: The Last Jedi

Bu süreçte Star Wars The Last Jedi fragmanı da büyük bil ilgi toplamıştı. Nitekim yeni gelen bilgilere göre Star Wars’ın 2017 yılında çıkan hikayenin devam film, toplamda 1 milyar dolar hasılat seviyesini geride bırakmayı başardı. Böylece 2017 yılının en çok hasılata ulaşan filmi olmayı başardı.

Her ne kadar özellikle de IMAX için ülkemizde Star Wars Last Jedi bilet fiyatları birçok eleştiri ile gündeme gelse de sinemaseverler beyazperdeye gitmekten geri durmadı. Bilindiği gibi Star Wars 8 konusu ile ana hikayeyi devam ettiriyordu. Nitekim Son Jedi isimlendirmesi de bir önceki filmin devamı niteliği taşıdığını belli ediyordu.

Öyle anlaşılıyor ki The Last Jedi oyuncular için eğlenceli bir film olduğu kadar, izleyiciler için de iyi bir film olmayı başardı. Daha önce de belirtildiği gibi halen daha birçok şehirde vizyonda olmaya devam eden film, gelirlerini artırmaya da devam edecek. Bir süre sonra ise Yıldız Savaşları Bölüm 8, serinin mazisinde kalan bölümler arasında yer bulacak.

Star Wars: The Last Jedi yorumları!

Yıldız Savaşları: Son Jedi filmi ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz ve eleştirileriniz var mı? Yorumlarınızı tüm Haber Tekno okurları ile paylaşabilirsiniz.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.