Star Wars 8 Çekimleri Tamamlandı!

2015 yılında geri dönen efsane Star Wars filmi, 2017 yılında Star Wars 8 ile yoluna devam edecek. Son gelen bilgilere göre ise Star Wars 8 çekimleri bitti!

Star Wars 8

1997 yılında ilk filmi Star Wars Episode IV ile bir efsanenin ilk kıvılcımını ateşlenmesinin ardından, Star Wars serisi 2015 yılı ile yeniden ivme kazanmıştı. Serinin devam filmi Star Wars 8 çekimleri ise, kısa bir süre önce tamamlanmış oldu.

Star Wars 8-VIII- çekimleri tamamlandı!

Disney-Lucasfilm tarafından sürdürülen Star Wars serisinin yeni filmi Star Wars 8 çekimleri, yönetmen ve senaryo yazarı Rian Johnson tarafından açıklanan bilgi ile son bulmuş oldu.

Johnson tarafından yapılan açıklamaya göre serinin devam filmi Star Wars çekimleri için yapılan son set, başarılı bir şekilde tamamlanmış durumda.

Star Wars 8

Hatırlatmak gerekirse Star Wars 8 çıkış tarihi, 15 Aralık 2017 olarak açıklanıyor.

Kısaca değinmek gerekirse Star Wars filmleri, yıllık olarak gelmeye devam edecek. Lakin, her yıl yayınlanan Star Wars filmleri, serinin devamı değil, farklı konuları ele alan kurguları kapsayacak. Örnek olarak 16 Aralık 2016 tarihinde vizyonda yerini alacak olan Rogue One: A Star Wars Story filmi gösterilebilir.

Bunlarla beraber 15 Aralık 2017 tarihinde hikayenin devam filmi Star Wars 8, ara film olacak Han Solo: Star Wars Anthology 25 Mayıs 2018, hikayenin devam filmi Star Wars 9 ise 2019 yılında beyazperdede hayranları ile buluşacak.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.