Haber Tekno Sosyal Medya

Spotify SSD Ömrünü Bitiriyor!

Spotify SSD Ömrü

Haberler

Spotify SSD Ömrünü Bitiriyor!

Yeni ortaya çıkan bir hata nedeniyle Spotify’ın SSD ömrüme ciddi zarar verdiği ortaya çıktı. İşte Spotify’ın SSD ömrüne etkisi ile ilgili detaylar!

Hem mobil tarafta hem de masaüstü tarafta en çok kullanılan çevrimiçi müzik dinmele servislerinden olan ve Apple Music ile yoğun rekabet içerisinde kalan Spotify, yeni bir uygulama hatası ile gündeme geldi. Açıklanan bilgilere göre Spotify, SSD ömrü için ciddi tehdit oluşturuyor.

Spotify SSD ömrü için kötü etki oluşturuyor!

Ortaya çıkan bilgilere göre Spotify’ın masaüstü uygulaması, gün boyu kullanıldığı takdirde depolama tarafında tam 700GB büyüklüğünde dosya yazma ve dosya silme işlemi gerçekleştiriyor.

Spotify SSD Ömrü

Söz konusu bu durum, SSD ömrü için kötü etki sağlıyorken, HDD tarafında ise performans düşüklüğüne sebebiyet verebiliyor.

Şu an için Spotify’ın masaüstü uygulamasındaki bir hatadan dolayı sürekli yazma-silme işlemi gerçekleştirdiği bilgisinin ortaya çıkmasının ardından, doğrudan Spotify tarafından konu ile ilgili açıklama geldi.

Spotify tarafından gelen bilgiye göre, masaüstü uygulamasında yaşanan bu problem yeni yayınlanan güncelleme ile çözülmüş durumda. Yani, Spotify masaüstü uygulamasını güncelleyen kullanıcılar, Spotify’ın iddasına göre söz konusu bu yazma-silme sorunundan kurtulmuş durumdalar.

Haberi Okumaya Devam Et
Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Haberler

Üste çık