Sorunlu iPhone 6s Modelleri için Değişim Süreci Başlatıldı!

Apple, batarya kaynaklı olarak kapanma sorunu çıkan iPhone 6s için değişim süreci başlattı. İşte iPhone 6s kapanma sorunu ve değişim süreci!

Sorunlu iPhone 6s

Apple, bir süre önce iyice artış gösteren iPhone 6s kapanma surununa ilişkin ilk resmi adımı attı. Buna göre, kapanma sorunu olan iPhone 6s modellerinin bataryaları, ücretsiz olarak değiştirilecek.

Sorunlu iPhone 6s modellerinin bataryaları değiştirilecek!

Sorunlu iPhone 6s

Açıklanan bilgilere göre Eylül 2015 ve Kasım 2015 tarihleri arasında satın alınan ve aniden kapanma problemi ile karşı karşıya olan iPhone 6s kullanıcılarının, bataryaları ücretsiz olarak değiştirilecek.

Apple’ın batarya değişiminden anlaşılacağı üzere, iPhone 6s kapanma sorununun temel nedeni enerji noktasına dayanıyor. Şu an için tüm dünyadaki kullanıcılar, en yakın Apple Store’a giderek, eğer cihazlarında aniden kapanama sorunu varsa ücretsiz batarya değişimi sürecinde yer alabilecek.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.