Sony, Yeni PlayStation 4 Modelini Onayladı!

Yeni PlayStation 4

Uzun süredir medyada yer alan PlayStation 4.5, PlayStation 4 Neo ve PlayStation 4K söylentileri, kısa bir süre önce doğrudan Sony tarafından onaylanmış oldu. Sony tarafından açıklanan bilgilere göre yeni bir PlayStation 4 modeli, 2016 yılında tanıtılacak.

Sony, yeni PlayStation 4 modeli duyrulacak!

Sony tarafından gelen bilgilere göre yeni bir PlayStation 4 modeli, 2016 yılı içerisinde gün yüzüne çıkacak. Lakin Sony, yaptığı açıklamada yeni PlayStation 4 modelinin ismi ile ilgili bir bilgi vermedi. Yani PlayStation 4 Neo, PlayStation 4K veya PlayStation 4.5 isim söylentileri, Sony tarafından şu an karşılık bulmadı.

Yeni PlayStation 4

Yeni PlayStation 4 çıkış tarihi ile ilgili de doğrudan bir bilgi verilmedi. Ancak, PlayStation 4 tanıtımında olduğu gibi Sony, yeni PlayStation 4 modelini 2016 Güz aylarında düzenlenecek olan Paris Oyun Fuarı’nda kendini gösterebilir. Daha önceki beklentiler, yeni PlayStation 4 modeli için E3 Fuarı üstüneydi. Öyle görünüyor ki 2016 E3 fuarı, yine Xbox tarafında canlılık gösterecek.

Son olarak yeni PlayStation 4 modelinin, 4K oyunları daha iyi oynatabilmesi için hazırlandığı bilgili aktarıldı. Bununla beraber yeni PlayStation 4 modeli için, yeni bir kontrolcü yerine PlayStation 4 kontrolcüsü Dualshock 4 ile sunulması bekleniyor.

 

>> Yeni PlayStation 4 modeli ile ilgili sizin beklentileriniz nasıl?

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.