Sony Xperia XZ Tanıtıldı!

IFA 2016 fuarı kapsamında Sony Xperia XZ tanıtıldı. İşte yeni Xperia XZ özellikleri ve Xperia XZ ile ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar!

Xperia XZ özellikleri

Sony Xperia XZ modeli, IFA 2016 fuarı kapsamında Sony tarafından düzenlenen etkinlik ile tanıtıldı. Sony Xperia XZ özellikleri ile Sony tarafında amiral gemi modeli konumunda yer alıyor.

Sony Xperia XZ özellikleri!

Xperia XZ özellikleri

Kısa bir süre önce tanıtılan Sony Xperia XZ özellikleri; Snapdragon 820 yonga, 3GB RAM, 32GB dahili depolama alanı, 23MP çözünürlükteki arka kamera, 13MP çözünürlük sunan selfie kamerası ve 2,900mAh değerinde batarya olarak sıralanıyor.

Kablolu bağlantı arabirimi olarak ise Xperia XZ, USB Type-C portu bulunduruyor.

Xperia XZ özellikleri

Sony Xperia XZ ekran özellikleri!

Sony Xperia XZ ekran özelliklerine değinmek gerekirse Sony Xperia XZ; 5.2-inç büyüklüğünde ve FullHD yani 1080p çözünürlük sunan bir ekrana sahip.

Xperia XZ özellikleri

Ses konusunda da Sony Xperia XZ için ayrı bir çalışma gösteren Sony, 3D ses çıkışı veren hoparlör desteği ile doğala en yakın ses çıkışı sunabilecek.

Bununla beraber Sony Xperia XZ, geliştirilmiş gürültü engelleme sistemi ile donatılmış.

Sony Xperia XZ tasarım detayları!

145x72x8,1mm ve 161 gram tasarım ölçülerine sahip olan Sony Xperia XZ, üç farklı renk ile tüketicilerin beğenisine sunulacak. Bu renkler; Orman Mavisi, Mineral Siyahı ve Platinum renkleri olacak.

Xperia XZ özellikleri

IP68 suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikasına sahip olan Sony Xperia XZ, tasarımında ALKALEIDO alüminyum kullanıyor.

Sony Xperia XZ kamera özellikleri!

Sony Xperia XZ kamera noktasında da özellikle çözünürlük farklı ile rakiplerinden ayrılıyor. 23MP çözünürlük sunan IMX300 arka kamera sensörü taşıyan Sony Xperia XZ, f/2.0 diyafram değerinde.

Xperia XZ özellikleri

Bunlarla birlikte Sony Xperia XZ arka kamerası, 5 eksenli yazılımsal görüntü sabitleme teknolojisine sahip.

4K video kaydı gerçekleştirebilen 32MP çözünürlüğündeki IMX300 arka kamera sensörü, 5 eksenli yazılımsal görüntü sabitleme yeteneğini ise sadece 1080p-FullHD- video kayıtlarında sergileyebiliyor.

13MP çözünürlüğündeki Sony Xperia XZ ön kamerası ise, 90 derecelik görüş açısında.

Sony Xperia XZ fiyatı ve çıkış tarihi!

Sony, IFA 2016 kapsamında düzenlediği lansmanda, Sony Xperia XZ fiyatı ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Sony Xperia XZ çıkış tarihi olarak ise 23 Ekim 2016 işaret ediliyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here