Sony Xperia XA2 ve XA2 Ultra Duyuruldu!

Sony Xperia XA2 ve ve Sony Xperia XA2 Ultra modelleri resmi olarak duyuruldu. İşte Sony tarafından resmi olarak duyurulan yeni Xperia XA2 ve XA2 Ultra özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi ile ilgili tüm detaylar!

Sony Xperia XA2
Sony Xperia XA2

Sony, Las Vegas’ta düzenlenen CES 2018 kapsamında yeni Sony Xperia XA2 ve Xperia XA2 Ultra modellerini resmi olarak duyurdu. Daha önce birçok defa akıllı telefon sızıntıları ile gündeme gelen Sony Xperia XA2 ve Xperia XA2 Ultra, resmi olarak kullanıcıların beğenisine sunulmuş oldu.

Xperia XA2 ve Xperia XA2 Ultra özellikleri

Sony Xperia XA2
Sony Xperia XA2

Öncelikle belirtmek gerekirse her iki model de Qualcomm’un Snapdragon 630 mobil yonga setini taşıyor. Xperia XA2 özellikleri arasında 5.2-inç büyüklüğünde ve Full HD çözünürlüğünde ekran yer alıyorken, Xperia XA2 Ultra özellikleri arasında 6-inç büyüklüğünde ve yine Full HD 1080p çözünürlüğünde ekran yer alıyor.

Xperia XA2 için 3G RAM ve 32 GB dahili depolama alanı seçeneği sunulmuş durumda iken, Xperia XA2 Ultra tarafında ise 4GB RAM ve 32/64 GB dahili depolama alanı seçenekleri sunuluyor. Her iki modelde de microSD hafıza kartı desteği sağlanıyor.

Sony XA2 Ultra
Sony Xperia XA2 Ultra

Sony Xperia XA2 ve Xperia XA2 Ultra modelleri, tek arka kamera detayına sahip ve her iki modelde de 23 mega piksel çözünürlüğünde ve f/2.0 diyafram değerinde 1/2.3” Exmor RS arka kamera sensörü bulunuyor. Arka kamera tarafında Ultra HD yani 4K çözünürlüğünde video kaydı gerçekleştirmek de mümkün.

XA2 Ultra modelinin öne çıkan bir diğer detayı ise, çift ön kamerası oluyor. Sony tarafından aktarılan bilgilere göre Ultra modelinde, OIS yani Optik Görüntü Sabitleme teknolojisi destekli ve 120 derecelik görüş açılı 16 MP + 8 MP ön kamera bulunuyor. Ön kameranın flaş ile desteklendiğini de belirtmek gerekiyor.

XA2 modeli için 3300 mAh dahili depolama alanına sahip batarya konumlandırması yapılmış iken, öte yandan XA2 Ultra modelinde 3580 mAh kapasitesinde dahili depolama alanı konumlandırılmış. Nitekim her iki model arasında çok ciddi bir batarya kapasite farkı bulunmuyor.

Sony Xperia XA2
Sony Xperia XA2

Her iki model de kutudan Android 8.0 Oreo mobil işletim sistemi sürümü ile birlikte çıkacak. Android 8.1 Oreo güncellemesi konusunda ise şu an için bir bilgi mevcut değil.

Son olarak belirtmek gerekirse şu an için Xperia XA2 ve XA2 Ultra fiyatı ve çıkış tarihi ile ilgili net bir bilginin aktarılmadığını da söylemek gerekiyor. Ayrıca bu modeller ile birlikte yeni Sony Xperia L2 modeli de resmi olarak duyuruldu.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here