Sony Xperia X Compact’ın Özellikleri Benchmark Sonuçlarında Ortaya Çıktı!

Sony'nin, IFA 2016 kapsamında duyurması beklenen yeni akıllı telefon modellerinden Sony Xperia X Compact'ın özellikleri, benchmark sonuçlarında göründü!

Sony Xperia X Compact

Sony’nin, Xperia ailesine katmaya hazırlandığı yeni Xperia X Compact modeli ile ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. Son olarak ise yayınlanan benchmark sonuçlarında, Sony Xperia X Compact özellikleri ile ilgili tüm detaylar gün yüzüne çıkmış oldu.

Sony Xperia X Compact özellikleri göründü!

Sony Xperia X Compact modeline ait olduğu iddia edilen bechmark sonuçlarında, Sony Xperia X Compact özellikleri alenen görünüyor.

Ortaya çıkan listeye göre Sony Xperia X Compact özellikleri; 2.1GHz saat frekansında dört çekirdekli Snapdragon 820 yongaseti, 4GB RAM, 64GB dahili depolama alanına ek olarak microSD kart desteği ile artırılabilir hafıza, 6.6-inç boyutunda ve FullHD-1080p- çözünürlüğünde ekran, 4K video çekim yeteneğine sahip 16MP çözünürlüğünde arka kamera, 8MP çözünürlüğe sahip ön kamera olarak sıralanıyor.

Xperia X Compact Özellikleri

Bunlara ek olarak OpenGL ES 3.1 destekli Adreno 530 grafik birimi taşıdığı dikkat çeken Sony Xperia X Compact özellikleri listesinde, Android 6.0.1 Marshmallow işletim sisteminin yer aldığı görülüyor.

Daha önce Sony, 2 farklı yeni Xperia telefonu ile kullanıcılarının karşısında olacağını doğrulamıştı. IFA 2016 kapsamında da bu iki yeni akıllı telefon modelinden birinin Sony Xperia X Compact olacağı kuvvetle muhtemel görünüyor.

Fiyat noktasında ise Sony Xperia X Compact modelinin, orta-üst segmentte yer alan diğer cihazlarla rekabet edecek bir etikete sahip olması bekleniyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here