Sony Xperia X Compact’ın Özellikleri Benchmark Sonuçlarında Ortaya Çıktı!

Sony'nin, IFA 2016 kapsamında duyurması beklenen yeni akıllı telefon modellerinden Sony Xperia X Compact'ın özellikleri, benchmark sonuçlarında göründü!

Sony Xperia X Compact

Sony’nin, Xperia ailesine katmaya hazırlandığı yeni Xperia X Compact modeli ile ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. Son olarak ise yayınlanan benchmark sonuçlarında, Sony Xperia X Compact özellikleri ile ilgili tüm detaylar gün yüzüne çıkmış oldu.

Sony Xperia X Compact özellikleri göründü!

Sony Xperia X Compact modeline ait olduğu iddia edilen bechmark sonuçlarında, Sony Xperia X Compact özellikleri alenen görünüyor.

Ortaya çıkan listeye göre Sony Xperia X Compact özellikleri; 2.1GHz saat frekansında dört çekirdekli Snapdragon 820 yongaseti, 4GB RAM, 64GB dahili depolama alanına ek olarak microSD kart desteği ile artırılabilir hafıza, 6.6-inç boyutunda ve FullHD-1080p- çözünürlüğünde ekran, 4K video çekim yeteneğine sahip 16MP çözünürlüğünde arka kamera, 8MP çözünürlüğe sahip ön kamera olarak sıralanıyor.

Xperia X Compact Özellikleri

Bunlara ek olarak OpenGL ES 3.1 destekli Adreno 530 grafik birimi taşıdığı dikkat çeken Sony Xperia X Compact özellikleri listesinde, Android 6.0.1 Marshmallow işletim sisteminin yer aldığı görülüyor.

Daha önce Sony, 2 farklı yeni Xperia telefonu ile kullanıcılarının karşısında olacağını doğrulamıştı. IFA 2016 kapsamında da bu iki yeni akıllı telefon modelinden birinin Sony Xperia X Compact olacağı kuvvetle muhtemel görünüyor.

Fiyat noktasında ise Sony Xperia X Compact modelinin, orta-üst segmentte yer alan diğer cihazlarla rekabet edecek bir etikete sahip olması bekleniyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.