Haber Tekno Sosyal Medya
Sony Xperia X Compact özellikleri

Akıllı Telefon

Sony Xperia X Compact Tanıtıldı!

IFA 2016’da Sony Xperia X Compact tanıtıldı. İşte Sony Xperia X Compact özellikleri ve Sony Xperia X Compact modelinin tüm detayları!

Sony, IFA 2016’da düzenlediği etkinlik ile Xperia XZ modelinin yanı sıra, yeni Sony Xperia X Compact modelini de duyurdu. Yeni Sony Xperia X Compact özellikleri ile orta segmentte yer alan bir cihaz oluyor.

Sony Xperia X Compact özellikleri!

Sony Xperia X Compact özellikleri

Xperia XZ ile birlikte duyurulan yeni Sony Xperia X Compact özellikleri; Snapdragon 650 mobil işlemci, 3GB RAM, 32GB dahili depolama alanı, microSD kart desteği ve 2,700mAh değerine sahip batarya olarak sıralanıyor. Grafik birimi tarafında ise Adreno 510 GPU modeli yer almakta.

Ayrıca yeni Sony Xperia X Compact özellikleri arasında, Qualcomm’un Quick Charge 3.0-Hızlı Şarj 3.0- teknolojisi de bulunuyor.

Kablosuz bağlantı ve şarj noktasında Sony Xperia X Compact, Xperia XZ modelinde olduğu gibi USB Type-C portuna ev sahipliği ediyor.

Yine Xperia XZ modelinde yer alan 3D ses çıkış sistemi, Xperia X Compact modelinde de yer alıyor.

Yazılım tarafında da Sony Xperia X Compact, kutudan Android Marshmallow ile çıkacak.

Sony Xperia X Compact kamera özellikleri!

Sony Xperia X Compact özellikleri

Yeni Sony Xperia X Compact kamera özellikleri tarafında; 23MP çözünürlüğe sahip Exmor RS arka kamera sensör ve 5MP çözünürlükte geniş açılı ön kamera dikkat çekiyor.

Video tarafında ise Sony Xperia X Compact arka kamerası, 4K video kayıt yeteneğine sahip. Ayrıca 24mm geniş açı ile görüntü yakalayabiliyor.

Sony Xperia X Compact tasarım özellikleri!

Sony Xperia X Compact özellikleri

129x65x8,5mm ölçülerine sahip olan Sony Xperia X Compact, 135 gram ağırlığında.

Sony Xperia X Compact çıkış tarihi ve fiyatı!

Sony Xperia X Compact özellikleri

Sony, düzenlediği etkinlikte Sony Xperia X Compact fiyatı ile ilgili detayları paylaşmayı tercih etmedi. Sony Xperia X Compact çıkış tarihi ise 25 Eylül 2016 olacak.

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Akıllı Telefon

Üste çık