Sony Xperia R1 ve R1 Plus Duyuruldu!

Sony Xperia R1 ve R1 Plus resmi olarak duyuruldu. İşte yeni Sony Xperia R1 ve R1 Plus özellikleri ve fiyatı ile ilgili detaylar!

Sony Xperia R1 ve R1 Plus

Sony, kısa bir süre önce yeni orta seviye akıllı telefon modelleri Xperia R1 ve R1 Plus ile kullanıcıların karşısına çıktı. Yeni Sony Xperia R1 ve R1 Plus akıllı telefon modelleri, orta seviyede yer aldığını teknik özellikleri ile belli ediyor.

Sony Xperia R1 ve Xperia R1 Plus özellikleri!

Sony Xperia R1 ve R1 Plus

Öncelikle Sony Xperia R1 teknik detayları listesi ile başlamak gerekirse, özellik listesi şu şekilde kendini gösteriyor:

5.2-inç büyüklüğüne ve 1280×720 piksel çözünürlüğünde IPS LCD ekran

Snapdragon 430 mobil işlemci

Adreno 505 GPU

2GB RAM

16GB dahili depolama alanı

13 MP çözünürlüğünde ve 1080p video kaydı yapabilen arka kamera

8 MP çözünürlüğünde ön kamera

2620mAh kapasitesine sahip batarya

Sony Xperia R1 Plus özellikleri ise R1 ile büyük bir benzerlik gösteriyor. Aralarındaki en büyük fark ise 32 GB dahili depolama alanı ve 4GB RAM miktarı oluyor. Diğer tüm detayların aynı olduğu yeni Xperia R1 ve P1 Plus modellerinde çift SIM kart desteği, USB Type-C bağlantı seçeneği ve microSD hafıza kartı desteği bulunuyor. Her iki modelde de siyah ve beyaz renk seçenekleri mevcut.

Tasarım olarak da her iki modelin birbiri ile aynı olduğunu belirtmekte fayda var.

Sony Xperia R1 ve R1 Plus fiyatı!

Son olarak fiyatlandırma konusunda da bilgi vermek gerekirse Sony Xperia R1 fiyatı 215 dolar iken, Sony Xperia R1 Plus fiyatı ise 245 dolar olarak belirlenmiş. Sony, bu yeni iki orta seviye akıllı telefon modelini, ilk olarak Hindistan’da satışa sunacak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here