Sony Xperia P2 Modeline Ait Olduğu İddia Edilen Görseller Sızdırıldı!

Bilindiği gibi Sony, uzun zamandır Xperia Z serisi üst seviye akıllı telefonlarında dört nesildir benzer tasarım detayları ile devam ediyor. Ayrıca orta seviye Xperia Z Compact cihazlarında da yine benzer tasarım detaylarını koruyor. Ancak son gelen sızıntılarda Xperia P2 olarak isimlendirilmiş orta seviye bir cihaz ile Sony’ ninXperia P ile başlattığı farklı tasarım modelini devam ettirerek kullanıcılara değişik tasarımlar sunmayı sürdürdüğü görülüyor.

Sony Xperia P2 Modeline Ait Olduğu İddia Edilen Görseller Sızdırıldı! - habertekno.com - habertekno- teknoloji haberleri (1)

Sızdırılan görsellerde Xperia Z4 modeli ile donanımsal olarak da karşılaştırılmış olan Xperia P2’ nin, 5.2 inçlik Full HD ( 1080p ) çözünürlüğe sahip ekran, Snapdragon 810 64-Bit 8 çekirdekli işlemci, 4240mAh batarya, 12,1 MP arka ve 5.1 ön kamera, 3 GB RAM ve 32GB dâhili depolama alanı gibi başlıca teknik özelliklere sahip olduğu iddia ediliyor.

Sony Xperia P2 Modeline Ait Olduğu İddia Edilen Görseller Sızdırıldı! - habertekno.com - habertekno- teknoloji haberleri (2)

Teknik detaylar arasında dikkat çeken nokta ise Sony’ nin kamera konusunda çokta cömert davranmadığı oluyor. Kamera detaylarındaki kırpma ise bayrak gemi modeli Xperia Z serisi ile satışların çelişmemesi olması muhtemel görünüyor. Zira fiyat noktasında Sony, Xperia P2 modeli ile agresif bir politika uygulayacağa benzemiyor.

Son olarak çıkış tarihi ile ilgili Sony’ nin, Xperia P2 modelini Eylül ayında düzenlenecek olan IFA 2015 fuarında küresel Xperia Z4 modeli ile birlikte duyurulacağı tahmin ediliyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here