Sony’nin 2016 Akıllı Telefon Satışları Detaylandı!

Sony'nin 2016 yılındaki Xperia akıllı telefon satışları ile ilgili detaylar ortaya çıktı. İşte Sony Xperia'nın 2016 bilançosu!

sony xperia xa

Sony markasının 2016’daki akıllı telefon satışları ile ilgili detaylı analiz bilgileri yayınlanlandı. 2016 yılındaki satışların yanı sıra, yıllara ve çeyreklere göre satış bilgileri de listeleniyor.

Sony’nin Xperia satışları!

sony xperia xa

Açıklanan bilgilere göre Sony, 2016 yılının son çeyreğinde 5.1 milyon adet Xperia akıllı telefon satışı gerçekleştirdi. 2015 yılının aynı çeyreği ile kıyaslama yapıldığında, Japon devi Sony’nin akıllı telefon satışlarında yaklaşık yüzde 33’lük bir gerileme söz konusu olmuş.

Bunların dışında 2016 yılındaki toplam Sony Xperia satışları 15.1 milyon adet ile sınırlı kaldı.

sony xperia satışları

Birçok farklı model ile sık sık güncelleme yoluna giden Sony, öyle görünüyor ki bu stratejisi ile beklentilerini çok da karşılayamamış. 2017 yılındaki Sony Xperia satışları, yıllık bazdaki bu ciddi düşüş sonrasında ne duruma gelecek, büyük merak konusu olmuş durumda.

 


 Sony Xperia satışlarındaki bu düşüş ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.