Sony, Japonya için Yeni Xperia Z4 Modelini Duyurdu!

Android dünyasında ki birçok büyük oyuncu yeni bayrak gemi akıllı telefonlarını duyurmuşken, Sony den yeni Xperia modeli olacak olan Z4 ile ilgili bir tanıtım yapılmamıştı. Ancak Sony, sadece Japonya için satışa sunulacak Xperia Z4 modelini resmi olarak duyurdu.

Sony, Japonya için Yeni Xperia Z4 Modelini Duyurdu! - habertekno - habertekno.com - teknoloji haberleri (1)

Genel tasarım detayları Z3 modeli ile benzerlik gösterirken teknik ve donanımsal detaylar ise 6,9 mm incelik, 144gr ağırlık, metal çerçeve ve cam arka kapak, 5,2 inç büyüklüğünde Full HD 1080P LCD ekran, 2GHz 8 çekirdekli Snapdragon 810 64-Bit işlemci, 20.7 mega piksel arka kamera, 3GB RAM ve 2930mAh batarya kapasitesi şeklinde karşımıza çıkıyor. Yazılım tarafında ise Android 5.0 Lollipop ile satışa çıkacak olan Xperia Z4 ayrıca dört farklı renk seçeneği ile de sunuluyor. Ayrıca suya ve toza karşı dayanıklılık özelliği de devam ediyor.

Dünya genelinde bir açıklama ise henüz Sony tarafından gelmedi. Diğer yandan bu tanıtılan Z4 modelinin ise dünya genelinde benzer çekil de tanıtılarak satışa sunulup sunulmayacağı konusunda ise kesin bir bilgide yer almamakta. Öyle görülüyor ki Sony, önümüzdeki günlerde Xperia Z4 modelini tüm dünya için özel bir etkinlik ile tanıtımını yapabilir.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.