Sony, Global Xperia Z4 Modelini Mayıs Ayında Tanıtabilir!

Sony beklenmedik bir şekilde geçtiğimiz Pazartesi günü, sadece Japonya da satışa çıkacak olan Xperia Z4 isimli bir cihaz tanıtımı yaptı. Ancak bu tanıtım, dünya genelince bir karmaşaya yol açtı. Şöyle ki birçok takipçi bu ürünün beklenen Xperia Z4 olduğunu düşüncü. Lakin bu cihaz, sadece Japonya için hazırlanmış bir cihazdı.

Teknik özellikleri ve tasarım detayları açısından büyük değişimler ve yenilikler içermeyen söz konusu Xperia Z4 ile ne derece benzerlik gösterecek bilinmez ama gelen son haberlere göre Sony, Mayıs ayı içerisinde Global olarak satışa çıkacak olan Xperia Z4 modelini özel bir etkinlik ile tanıtmaya hazırlanıyor.

Sony, Global Xperia Z4 Modelini Mayıs Ayında Tanıtabilir! - habertekno.com - teknoloji haberleri - habertekno

Android dünyasının önemli akıllı telefon üretici isimlerinden olan Sony, 2015 yılı içerisinde beklenen amiral gemi modeli olan Xperia Z4 ile neler sunacak olduğu, anlaşılan o ki önümüzde ki ay açığa çıkmış olacak.

Hatırlatmak gerekirse Japonya da tanıtılan Xperia Z4 modelinin öne çıkan özellikleri 6,9 mm kalınlık, 144gr ağırlık, metal çerçeve ve cam arka kapak, 5,2 inç büyüklüğünde Full HD 1080P LCD ekran, 2GHz 8 çekirdekli Snapdragon 810 64-Bit işlemci, 20.7 mega piksel arka kamera, 3GB RAM ve 2930mAh batarya kapasitesi şeklinde karşımıza çıkmaktaydı. Yazılım tarafında ise Android 5.0 Lollipop ile birlikte sunulmaktaydı.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi’nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.