Sony beklenmedik bir şekilde geçtiğimiz Pazartesi günü, sadece Japonya da satışa çıkacak olan Xperia Z4 isimli bir cihaz tanıtımı yaptı. Ancak bu tanıtım, dünya genelince bir karmaşaya yol açtı. Şöyle ki birçok takipçi bu ürünün beklenen Xperia Z4 olduğunu düşüncü. Lakin bu cihaz, sadece Japonya için hazırlanmış bir cihazdı.

Teknik özellikleri ve tasarım detayları açısından büyük değişimler ve yenilikler içermeyen söz konusu Xperia Z4 ile ne derece benzerlik gösterecek bilinmez ama gelen son haberlere göre Sony, Mayıs ayı içerisinde Global olarak satışa çıkacak olan Xperia Z4 modelini özel bir etkinlik ile tanıtmaya hazırlanıyor.

Sony, Global Xperia Z4 Modelini Mayıs Ayında Tanıtabilir! - habertekno.com - teknoloji haberleri - habertekno

Android dünyasının önemli akıllı telefon üretici isimlerinden olan Sony, 2015 yılı içerisinde beklenen amiral gemi modeli olan Xperia Z4 ile neler sunacak olduğu, anlaşılan o ki önümüzde ki ay açığa çıkmış olacak.

Hatırlatmak gerekirse Japonya da tanıtılan Xperia Z4 modelinin öne çıkan özellikleri 6,9 mm kalınlık, 144gr ağırlık, metal çerçeve ve cam arka kapak, 5,2 inç büyüklüğünde Full HD 1080P LCD ekran, 2GHz 8 çekirdekli Snapdragon 810 64-Bit işlemci, 20.7 mega piksel arka kamera, 3GB RAM ve 2930mAh batarya kapasitesi şeklinde karşımıza çıkmaktaydı. Yazılım tarafında ise Android 5.0 Lollipop ile birlikte sunulmaktaydı.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here