Sony: Gelecek Yıl Akıllı Cihaz Satışları Düşüşe Geçecek!

Dünya devleri, 2015 ilk çeyrek mali sonuçlarını birer birer açıklıyor. Bu firmalardan olan Sony’ de 2015 ilk çeyrek mali durumunu gün itibariyle açıklayan firmalardan oldu. Ancak sadece mali durum açıklamasıyla yetinmeyen Sony, ayrıca akıllı telefon sektörünün gelecek yılki durumu ile de öngörülerini paylaştı.

Sony için akıllı cihaz pazarı, Xperia modelleri için olduğundan daha da büyük bir önem taşıyor. Zira Sony, başta Apple, Samsung ve HTC olmak üzere birçok akıllı telefon üretici firmaya kamera sensörü sağlamakta. Keza Sony’ nin mali tablosundaki karlı kalemlerinden en belirginleri de kamera sensörü satışları olarak beliriyor. Dolayısıyla Sony için akıllı telefon pazarı, diğer firmalardan daha çok önem taşıdığı yorumunda bulunulabilir.

Sony Gelecek Yıl Akıllı Cihaz Satışları Düşüşe Geçecek! - habertekno.com - habertekno - güncel teknoloji haberleri - en son teknoloji haberleri (2)

Durumun Sonytarafından bu şekilde analiz edilmesi, Sony’ nin sadece geliştirmekte olduğu üst düzey akıllı cihazları olan Xperia Z serisine odaklanıp, orta segmente hitap eden diğer Xperia modelleri üzerinden ilgisin çekeceği izlenimide oluşturuyor.

Son olarak Sony’ nin ilk çeyrek mali tablosunda en çok gelir elde eden bölümler kamera, PlayStation ve Sony Pictures yani yapım bölümü olarak listenin üst sıralarında yer alıyor. Bilindiği gibi Sony, özellikle sinema ve görüntüleme teknolojileri üzerine zemin hazırlayan firmalar arasında yer almakta.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.