Sony: Gelecek Yıl Akıllı Cihaz Satışları Düşüşe Geçecek!

Dünya devleri, 2015 ilk çeyrek mali sonuçlarını birer birer açıklıyor. Bu firmalardan olan Sony’ de 2015 ilk çeyrek mali durumunu gün itibariyle açıklayan firmalardan oldu. Ancak sadece mali durum açıklamasıyla yetinmeyen Sony, ayrıca akıllı telefon sektörünün gelecek yılki durumu ile de öngörülerini paylaştı.

Sony için akıllı cihaz pazarı, Xperia modelleri için olduğundan daha da büyük bir önem taşıyor. Zira Sony, başta Apple, Samsung ve HTC olmak üzere birçok akıllı telefon üretici firmaya kamera sensörü sağlamakta. Keza Sony’ nin mali tablosundaki karlı kalemlerinden en belirginleri de kamera sensörü satışları olarak beliriyor. Dolayısıyla Sony için akıllı telefon pazarı, diğer firmalardan daha çok önem taşıdığı yorumunda bulunulabilir.

Sony Gelecek Yıl Akıllı Cihaz Satışları Düşüşe Geçecek! - habertekno.com - habertekno - güncel teknoloji haberleri - en son teknoloji haberleri (2)

Durumun Sonytarafından bu şekilde analiz edilmesi, Sony’ nin sadece geliştirmekte olduğu üst düzey akıllı cihazları olan Xperia Z serisine odaklanıp, orta segmente hitap eden diğer Xperia modelleri üzerinden ilgisin çekeceği izlenimide oluşturuyor.

Son olarak Sony’ nin ilk çeyrek mali tablosunda en çok gelir elde eden bölümler kamera, PlayStation ve Sony Pictures yani yapım bölümü olarak listenin üst sıralarında yer alıyor. Bilindiği gibi Sony, özellikle sinema ve görüntüleme teknolojileri üzerine zemin hazırlayan firmalar arasında yer almakta.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here