Sony’den Yeni Gerçek 4K Projektör!

Sony, yeni true 4K yani gerçek 4K ve HDR destekli projektör modeli olan VPL-VW285ES 4K HDR Home Theater Projector'ı duyurdu. İşte tüm detaylar!

Sony'den Gerçek 4K Projektör

Ultra HD yani 4K çözünürlük, günümüz görüntüleme teknolojilerinde standart haline gelmeye başlasa da halen daha projektör tarafında true 4K ve fiyatlandırma tarafında büyük çoğunluğa ulaşabilecek ürünler kendini gösteremiyor. Bu noktada Sony, kısa yeni gerçek 4K projektör modeli ile hem fiyatlandırmada hem de sunduğu özelliklerde kendi kendisi ile yarışan bir seviyeye ulaşmış oldu.

Sony’den yeni true 4K ve HDR projektör: VPL-VW285ES 4K HDR Home Theater Projector

Sony’nin yeni VPL-VW285ES 4K HDR Home Theater Projector modelini en büyük özelliği, gerçek 4K ve HDR deneyimini, 5 bin dolar fiyat etiketi ile sunuyor olması! Zira Sony’nin kendi bünyesinde dahi true 4K sunan en uygun projektör, 10 bin dolar seviyesinde yer almaktaydı.

Sony'den Gerçek 4K Projektör

VPL-VW285ES 4K HDR Home Theater özellikleri ile ilgili detaylara değinmek gerekirse Sony’nin yeni projektörü, 200-inç boyutuna kadar gerçek 4K çıkış sağlayabiliyor. 4096×2160 çözünürlük değerine sahip olan VPL-VW285ES projektör modeli, 1,500 lumen parlaklık sunuyor. HDR tarafında HDR10 ve HLG desteği de sağlayan Sony’nin yeni “real 4K” projektör modeli, daha önce de ifade edildiği gibi tüm bu özellikleri ile birlikte 5 bin dolar’lık bir fiyat etiketine sahip.

Bununla beraber Sony, bir diğer model olan VW385ES kod isimli projektörünü de duyurdu. VW385ES modelinin VPL-VW285ES modelinden temel farklılığı ise, daha iyi kontrast yansıtabilmesi oluyor. Bununla beraber fiyat etiketi de 8 bin dolar seviyesine yükseliyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.