Sony’den Çerçevesiz Ekranlı Xperia Modelleri Geliyor!

Sony, 2018 yılında çerçevesiz ekranlı Xperia modelleri duyurmaya hazırlanıyor. İşte yeni Sony Xperia akıllı telefonlar ile ilgili detaylar!

Çerçevesiz Ekranlı Xperia

Sony’nin 2018 yılında duyuracağı yeni Xperia modelleri ile ilgili önemli bir sızıntı ortaya çıktı. Buna göre 2018’deki Sony Xperia modelleri çerçevesiz ekran tasarım ile gelecek.

2018 yılındaki Sony Xperia modelleri sızdırıldı!

Yeni sızdırılan Xperia görselleri, tasarım detayları ortaya çıkartıyor. İki farklı tasarımın yansıtıldığı görsellerde, çift arka kamera yapısı ve parmak izi okuyucu konumlandırması dikkat çekiyor. Modellerden birinin parmak izi okuyucusu cihazın ortasında yer alıyor. Diğer modelde ise Xperia modelinin arka yüzeyinde parmak izi okuyucu bulunmuyor.

2018 yılında duyurulacağı iddiası ile sızdırılan Xperia modellerinin ön yüzeylerinde ise, günümüzün popüler akıllı telefon ekran standardına geçiş yapıldığı görülüyor.

Çerçevesiz Ekranlı Xperia

Uzun süredir Xperia modellerinin kalın ekran çerçeveleri ile eleştirilen Sony, öyle görünüyor ki en sonunda 2018 yılında bu ısrarını bırakacak ve 18:9 oranındaki ince çerçeveli bir ekran tasarımı ile yoluna devam edecek.

Bu iki farklı Xperia modelinin, üzerinde çalışmalar yapılan iki farklı tasarım prototip örneği mi yoksa doğrudan doğruya iki farklı modeli mi yansıttığı konusunda şu an için net bilgiler mevcut değil.

Son olarak belirtmek gerekirse, iddia edilenlere göre 2018 yılında duyurulacak olan söz konusu bu Sony Xperia modelleri; 5.7-inç büyüklüğünde ve 4K Ultra HD çözünürlüğünde ekran, Snapdragon 845 mobil yonga seti, 6 GB RAM ve Android 8.0 Oreo mobil işletim sistemi detaylarına sahip olacak.

Bu konu ile ilgili olarak çerçevesiz ekranlı Sony Xperia XZ2 modeli sızdırıldı!

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here