Sony a7R III Duyuruldu! İşte Özellikleri!

Sony, yeni aynasız fotoğraf makinesi Sony a7R III modelini duyurdu. Peki, Sony a7R III özellikleri nasıl ve Sony a7R III fiyatı ne kadar?

Sony a7r III

Görüntüleme teknolojiler denildiği zaman sektörde önemli bir yere sahip olan Sony, bu bağlamda yeni ürünler ile daha fazla kullanıcıya ulaşmak istiyor. Aynasız kameralar konusunda da ciddi bir deneyim elde eden Sony, kısa bir süre önce yeni Sony a7R III modelini duyurdu.

Sony a7R III özellikleri nasıl?

Belirtildiği gibi yeni Sony a7R III model, aynasız kamera serisinin devam modeli niteliğini taşıyor. Hızlandırılmış Bionz X işlemciye sahip yeni model, saniyede 10 karelik çekimlerde görüntüleri, tam otomatik görüntü sabitleme sistemini, optik ve elektronik görüntü sabitleme teknolojisini aynı anda gerçekleştirerek kaydedebiliyor.

Sony a7r III

42.4 MP çözünürlüğündeki Full-frame yani tam-kare Exmor R sensör detayının öne çıktığı Sony a7R III teknik özellik listesinde, çift SD kart slotuna da yer verilmiş. Gövdede yer alan odak nokta seçimi için eklenmiş joystick, AF açma ve kapatma butonu da kullanıcı deneyimini artıran detaylardan oluyor.

En büyük yenilik ise Sony a7R III modelinin çok daha fazla batarya ömrü sunması olarak ifade ediliyor. Her ne kadar şu an için net bir sayı ifade edilmese de artan kapasite ile beraber, tek şarj ile gerçekleştirilecek çekim süreleri ve sayıları da artmış.

Sony a7r III

87 oranında işlenmiş veya 28 oranında işlenmemiş RAW görüntü kaydetme özelliği de bulunan Sony a7R III modeli, 3840×2160 UHD 4K video çekim yeteneği vaat ediyor.

Sony a7R III fiyatı!

Son olarak Sony a7R III fiyatı ve çıkış tarihi ile ilgili de bilgi vermek gerekirse, yeni body ve lens fiyatı şu şekilde belirlenmiş:

Sony a7R III sadece body fiyatı 3199 dolar

Sony 24-105mm F4 OSS lens fiyatı 1299 dolar

Sony 24-105mm F4 OSS lens

Gövde ve lens çıkış tarihi olarak ise kasım ayının son haftası işaret ediliyor. Son olarak Sony, 400mm F2.8 G Master lens üzerinde son çalışmaların gerçekleştirildiğini de belirtti. Ancak bu lensin fiyatı açıklanmazken, çıkış tarihini de 2018 yılının yaz aylarına denk geleceği belirtiliyor.

Hatırlatmak gerekirse Sony, geri bıraktığımız aylarda duyurduğu yeni gerçek 4K projektör modeli Sony VPL-VW285ES 4K HDR Home Theater Projector ile dikkat çekmeyi başarmıştı.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here