Sonunda Steam Mobil, Windows Phone Tarafına da Geldi!

Uzun bir süre sonra Steam mobil uygulaması, Windows Phone ekosistemine de geldi. İşte Windows Phone için Steam mobil ile ilgili detaylar!

Steam Mobil

Uzun bir süredir, geliştiricilerin göz ardı ettiği Windows mobil ekosistemi, önemli isimlerden bir yenisini daha nihayet bünyesine katmış oldu. Kısa bir süre önce Valve firması, Steam mobil uygulamasını Windows Phone platformu için kullanıma sundu.

Steam mobil, Windows Phone’a geldi!

Steam Mobil

Bilindiği gibi 2012 yılından bu yana Steam mobil uygulaması, Android ve iOS platformunda aktif varlığını devam ettiriyor. En sonunda ise Steam mobil, Windows Phone 8.1 için de kullanıma sunuldu.

İşin garip yanı ise Valve’in, Steam mobil uygulamasını Windows 10 Mobil’e değil de, Windows Phone 8.1 için kullanıma sunması oldu.

İlerleyen dönemler için beklentiler, Windows 10 Mobil’in de Steam mobil uygulamasına kavuşacağı yönünde şekilleniyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi’nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.