fbpx
Haber Tekno Sosyal Medya

Solar Impulse 2, Dünya Turunu Tamamladı!

Solar Impulse 2

Bilim

Solar Impulse 2, Dünya Turunu Tamamladı!

Tamamen güneş enerjisini kullanan yapısı ile dünya turuna çıkan Solar Impulse 2 isimli uçak, dünya turunu tamamladı. İşte Solar Impulse 2’nin detayları!

Solar Impulse firması tarafından geliştirilen ve tamamen güneş enerjisi ile çalışan uçak modeli Solar Impulse 2, 23 gün önce çıktığı dünya turu yolculuğunu en nihayetinde başarılı bir şekilde tamamlamış oldı.

Solar Impulse 2 dünya turunu tamamladı!

Solar Impulse 2

Tamamıyla, üzerinde yer alan güneş enerjisi panelleri sayesinde ihtiyaç duyduğu enerjisi karşılayan Solar Impulse 2, yaklaşık 505 saat-23 günden fazla- sonra, kalkış amacı olan dünya turunu tamamladı.

Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya’da küçük molalar veren Solar Impulse 2, pilotları ile birlikte herhangi bir kaza yaşamadan dünya turunu tamamlamış oldu.

Solar Impulse 2

2 pilot ile birlikte serüvenine başlayan Solar Impulse 2’nin, güneş panel genişliği, Boeing 747 isimli yolcu uçağından daha fazla idi.

Güneş ışığının alındığı zamanlarda 29,000 feet, güneş ışığının kaybolduğu zamanlarda ise 5,000 feet yükseklikle toplamda 40,000 km seyretmiş olan Solar Impulse 2, güneş enerjisinin kullanımı ve verimliliği konusunda önemli bir başarı elde etmiş oldu.

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Bilim

Üste çık