Galaxy S10, İlk 7nm İşlemcili Telefon Olacak!

Galaxy S10 konsept

Galaxy S10 ile ilgili yeni bilgiler gündeme geldi. Üstelik Qualcomm’un bir sonraki nesil Snapdragon 855 mobil işlemci modeli de sızıntıların kapsamı arasında yer alıyor. S9 ve S9 Plus tanıtım tarihi yaklaşırken, 2019 Galaxy S10 modeli ve 2019 Snapdragon 855 modeli ile ilgili dikkat çeken iddialar ortaya atıldı.

Öncelikle belirtmek gerekirse SDM855 kod isimli Snapdragon modelinin, 7nm üretim teknolojisi ile üretileceği gündeme geliyordu. 7nm teknolojisi ile birlikte hem performans artışı sağlanacakken hem de güç tüketimi düşürülmüş olacak. Yani kısaca daha verimli ve performansı yüksek bir mobil işlemci kendini gösterecek. Tahmin edilebileceği üzere Android akıllı telefon modelleri arasında 2019 yılında ilk Snapdragon 855 kullanan model de Samsung’un yeni nesil S serisi akıllı telefon modeli olacak.

Şu an için isimlendirme konusunda herhangi bir değişiklik olacak mı bilinmiyor lakin kuvvetle muhtemel Galaxy S10 ismi kullanılacak gibi görünüyor.

Galaxy S10 konsept
Galaxy S10 konsept

7nm üretim teknolojisi ile meydana getirilmiş ve X24 modemi taşıyacak olan Snapdragon 855 taşıyan S10, böylece akıllı telefon sektörü kapsamındaki ilk 7nm işlemci taşıyan akıllı telefon ünvanını da elde etmiş olacak. X24 modem ile birlikte 2 Gbps mobil internet indirme hızlarına kadar ulaşmak mümkün olacak. 5G mobil iletişim teknolojisi desteği konusunda ise şu an için net detaylar kendini göstermiş değil. Elbette ki şu an için hem S10 hem de SD855 ile ilgili konuşmak için çok erken bir süreç.

Dolayısıyla her ne kadar böyle bir iddia ortaya atılmış olsa da önümüzdeki aylarda çok daha farklı bilgiler de kendini gösterebilir. Keza 2019 Samsung Galaxy S modelleri, “S10 ve S10 Plus olarak ayrıştırılmaya devam edecek mi?” sorusu da henüz cevap bulmuş detaylar arasında kendine yer etmiş değil. Buna karşın Apple tarafından gelecek olan yeni nesil A serisi mobil işlemci modellinin durumu da karşılaştırma noktasında farklı konuları gündeme getirecektir.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here