Snapdragon 845 Hakkında Yeni Detaylar Gündeme Geldi!

Qualcomm'un yeni üst seviye yonga seti Snapdragon 845 hakkında yeni teknik bilgiler ortaya çıktı. İşte Snapdragon 845'in yeni detayları!

Snapdragon 845

Snapdragon 845 hakkında yeni teknik özellik bilgileri aktarılmaya devam ediyor. Yeni bilgilerle beraber birçok Qualcomm Snapdragon 845 özellikleri ortaya çıkmış oldu.

Snapdragon 845 özellikleri nasıl olacak?

Snapdragon 845 teknik özellikleri adına ilk olarak belirtmek gerekirse 10nm üretim teknolojisi kendini gösteriyor olacak. Lakin bu defa Samsung tarafından üretilen bir çip yerine, TSMC tarafından üretilen bir çip ile karşı karşıya olunacak gibi görünüyor.

Cortex-A75 temelli Kyro çekirdeklerinin üçüncü serisini barındırıyor olacak Snapdragon 845, bir diğer dört Cortex-A53 ile eş bir yapıda olacak. GPU yani grafik birimi tarafında ise Adreno 630 kendini gösterecek. Adreno 630 GPU ile birlikte artan performansa ek olarak AR ve VR teknolojilerine daha iyi optimize edilmiş bir grafik birimi kullanıma sunulacak.

Kamera desteği tarafında da bir iyileştirme kendini gösterecek. Buna göre Snapdragon 845 çipi, 25 megapiksel çözünürlüğüne sahip çift ön ve arka kamera destekleyebilecek. Nitekim toplamda 25 megapiksel çözünürlüğündeki dört farklı kamera, 845 çipi taşıyan bir akıllı telefon ile kullanılabilecek. Bununla ilgili olarak henüz 2160p çözünürlüğünde ve 60 kare-saniye formatında video kayıt desteği ile ilgili bir bilgi ortaya çıkmış değil.

X20 modem ile mobil indirme hızları artacak!

Snapdragon 845

Son olarak Snapdragon 845 hakkında gelen bilgiler, modem tarafında kendini gösteriyor. Yeni X20 modeli ile birlikte teorik olarak 1.2 Gbps hızına kadar çıkılabilecek. Karşılaştırma yapmak adına eklemek gerekirse Snapdragon 835’te yer alan X16 modemi ile 1 Gbps indirme hızına kadar erişilmişti.

Snapdragon 845 çıkış tarihi olarak ise yıl sonu işaret ediliyor. Kuvvetle muhtemel Qualcomm’un yeni nesil mobil yonga setinin yer aldığı ilk akıllı telefon modeli ise Samsung’un Galaxy S9 modeli olacak. Bu konuda gelen yeni bilgileri Haber Tekno mobil teknoloji haberleri olarak aktarmayı sürdürüyor olacağız.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here