Snapdragon 835 Tanıtıldı!

Qualcomm'un yeni mobil yonga seti Snapdragon 835 resmi olarak duyuruldu. İşte yeni Qualcomm Snapdragon 835 özellikleri ve detayları!

Snapdragon 835

Akıllı telefon dünyasının en popüler mobil işlemci üretici isimlerinden olan Qualcomm, yeni mobil yonga seti Snapdragon 835 modelini duyurdu. Samsung ile birlikte üretimi yapılacak olan yeni Snapdragon 835 özellikleri, selefine göre ciddi iyileştirmelere sahip olacak.

Snapdragon 835 özellikleri ve Snapdragon 820-Snapdragon 835 karşılaştırması!

Ayrıca Bakınız: Quick Charge 4.0 Duyuruldu!

Samsung ve Qualcomm ortaklığı

Belirtildiği gibi Samsung ve Qualcomm ortaklığında 10nm FinFET ile üretilecek olan yeni mobil işlemci modeli Snapdragon 835, Snapdragon 820 modeline göre yaklaşık yüzde 27 daha fazla performans sunacak.

Yaşanacak olan bu performans artışına karşın Snapdragon 835, Snapdragon 820 mobil yonga setine nazaran yüzde 40 daha az güç tüketecek. Fiziksel ölçüler bakımından da selefi Snapdragon 820’ye göre yüzde 30 daha küçük olacağı açıklanan Snapdragon 835 modelini, yapılan bu üretim ortaklığı vesilesiyle ilk kullanacak akıllı telefon modelleri, Samsung’dan gelecek gibi görünüyor.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.