Snapdragon 830 ile Quick Charge 4.0 Geliyor!

Snapdragon 830 ile birlikte desteklenecek hızlı şarj teknolojisi Quick Charge 4.0 özellikleri ile ilgili detaylar ortaya çıktı!

Snapdragon 830 ile Quick Charge 4.0

Qualcomm’un yeni mobil yonga seti Snapdragon 830 ile birlikte destekleneceği açıklanan hızlı şarj teknolojisi Quick Charge 4.0 özellikleri ile ilgili detaylar aktarıldı.

Quick Charge 4.0 özellikleri!

Aktarılan bilgilere göre yeni hızlı şarj teknolojisi Qualcomm Quick Charge 4.0 ile birlikte, 28W güç değerlerine erişmek mümkün olacak.

Quick Charge 4.0

Nitekim, şarj cihazlarının çıkış değerlerinde, 5V-4.7A, 5V-5.6A ve 9V-4A kombinasyonları hazılanabilecek. Desteğin sağlanması için, akıllı telefon üreticilerinin Snapdragon 830 ve Quick Charge 4.0 ile birlikte, kutu içerisine ekledikleri şarj cihazlarının çıkış değerlerinin artış göstermesi gerekiyor.

Snapdragon 830’dan veri işleme gücünü alacak olan yeni nesil akıllı telefon modellerinin, Quick Charge 4.0 desteği ile birlikte 2017’nin ilk çeyreği ile birlikte gün yüzüne çıkacağı da, açıklanan bilgilere eklenen detaylar arasında yer alıyor.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.