Snapdragon 830 Göründü!

Qualcomm'un yeni mobil işlemcisi Snapdragon 830 listelerde yer aldı. İşte ortaya çıkan yeni Snapdragon 830 mobil işlemcisi ile ilgili detaylar!

Snapdragon 830

Andorid işletim sistemli akıllı telefon dünyasının en önemli mobil işlemci üreticisi konumunda yer alan Qualcomm, yeni amiral gemisi mobil işlemci modeli Snapdragon 830 ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor.

Son olarak da Snapdragon 830 mobil işlemcisi, sevkiyat listelerinde yer aldı.

Snapdragon 830 listede yer aldı!

Kısa bir süre önce Birleşik Devletler’den Hindistan tarafına yapılan sevkiyat detaylarında listelenen Snapdragon 830, test edilmek üzere farklı ülkelere gönderilmeye başlandı.

Prototip denemeleri için gönderildiği tahmin edilen yeni mobil işlemci Snapdragon 830, listelerde MSM8998 kod ismi ile yer alıyor.

Snapdragon 830

Sevkiyat listelemelerinden anlaşıldığı üzere MSM8998 kod isimli Snapdragon 830 yonga seti, prototip denemelerine 4GB LPDDR4X RAM ve 64GB dahili depolama birimleri ile başlayacak.

Son olarak belirtmek gerekirse MSM8998 kod isimli Snapdragon 830 yonga setinin, Qualcomm tarafından Snapdragon 835 olarak da lanse edilebileceği tahmin ediliyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.