Snapdragon 808 Ne Kadar Güçlü? LG G4 Benchmark Sonuçları Yayınlandı!

LG G4 modelinin Snapdragon 808 işlemcisi ne kadar hızlı? İşte bu sorunun cevabı için LG G4 performans sonuçları yayınlandı. İşte "LG G4 ne kadar hızlı?" sorusunun cevabı!

2015 yılının ilk yarısına doğru ilerlediğimiz şu aylarda son olarak Android donanmasının amiral gemilerinden olan LG G4 modeli de dün itibariyle sularda yerini almış oldu. Her ne kadar yeni tasarım ve çeşitli donanımsal yeniliklerle gelse de, dikkat çeken en önemli nokta G4 modelinde kullanılan Snapdragon 808 işlemcisi oldu. Bilindiği gibi şu an Qualcomm’ un en güçlü mobil işlemci modeli Snapdragon 810 olmasına karşın LG, G4 modelinde bu işlemciyi kullanmayı tercih etmemiş.

LG G4 performansı nasıl?

Bu tercihin sanılan en büyük nedeni, Snapdragon 810 modelinin uzun süredir ısınma problemlerini aşamayan bir yonga olduğu yönünde sabıkalı olması düşünülüyor. Ancak diğer yeni nesil amiral gemi modellerinden olan HTC One M9 modelinde kullanılan Snapdragon 810 işlemci, henüz ısınma problemleri raporları ile karşılaşmış değil. Diğer yandan bu söylentileri bir yana bırakan Samsung ise doğrudan kendi Exynos işlemcilerinin 7 serisi 64-Bit ürünlerini Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerinde kullanmayı tercih etmişti.

Başlıca rakiplerinin kâğıt üzerinde LG G4’ün Snapdragon 808 işlemcisinden bariz daha güçlü olduğu düşünüldüğünde, akıllara sentetik test sonuçları geliyor. Bu sorunun cevabı, dün yapılan lansmanın ardında sıcağı sıcağına LG G4 modelinin farklı Benchmark sonuçları yayınlandı.

Yeni LG G4 Benchmark sonuçları - lg g4 test sonuçları - lg g4 karşılaştırma sonuçları - habertekno.com - habertekno - teknoloji haberleri (1) Yeni LG G4 Benchmark sonuçları - lg g4 test sonuçları - lg g4 karşılaştırma sonuçları - habertekno.com - habertekno - teknoloji haberleri (2)

CPU sonuçlarında tahmin edileceği üzere LG G4, başlıca rakipleri olan HTC One M9 ve Samsung Galaxy S6/S6 Edge modellerinin gerisinde kalıyor. Grafik testlerinin değerlendirmesi öncesi detay vermek gerekirse Snapdragon 808 GPU tarafında Adreno 430 ile desteklenirken, Exynos 7420 ise ARM Mali T760 GPU ‘ dan destek alıyor. Grafik performansı noktasında ise yine sentetik test sonuçlarında da LG G4, listelerin gerilerinde yer alıyor.

Sunduğu yenilikler bir yana bırakıldığında LG, G4 için özellikle performans noktasında zirveye oynamaya pekte niyetlenmemiş izlenimi veriyor. Ancak şiddetle belirtilmesi gereken bir nokta var ki oda sentetik test sonuçlarının, kullanıcı deneyimi ile bağdaştırılmaması gerektiğidir. Zira sentetik test sonuçları, günlük cihaz kullanımı sırasındaki akıcılıktan çoklu kullanıma kadar bire bir örtüşmek zorunluluğu bulundurmuyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here