Slack

Takım çalışması söz konusu olduğunda ilk akla gelen grup iletişim uygulamaları arasındaki Slack, yeni bir satın alma haberi ile gündeme geldi.

Slack tarafından yapılan açıklamaya göre HipChat, artık kendi çatıları altında olan bir firma! Bundan sonraki süreçte ise HipChat ismi tarihe karışacak.

Slack başlıca rakibi olan HipChat uygulamasını satın aldı!

Daha çok şirketler tarafından tercih edilen takım içi iletişim uygulaması Slack’in en büyük rakiplerinden biri olan HipChat’i satın alması sonrasında, nasıl bir yol izleyeceği merak konusu oldu. Ancak firma tarafından bu konu ile ilgili de açıklama geldi.

Slack HipChat

Buna göre HipChat uygulaması kapatılacak ve kullanıcıların tamamı da Slack tarafına geçiş yapacak. Şu an için 500 bin kişilik aktif bir kullanımdan söz edildiği hesaba katıldığında, birleşme sonrası mevcut aktif kullanıcı sayısı çok daha yukarı çıkmış olacaktır. Ancak bu noktada uygulamanın kapanması sonrasında bazı kullanıcıların ya da ekiplerin, bir başka firmaya da geçmesi söz konusu olabilir.

Bu konuda nasıl bir süreç yaşanacağı konusunda detaylar, ilerleyen dönemlerde belli olacak. Yaşanan gelişmeleri de haberlerimizde duyurmaya devam edeceğiz. Satın alım sürecinde ne kadar ödeme yapıldığı hakkında bir bilgi açıklanmadı. Satın alma haberleri ile ilgili son olarak da ülkemizdeki Trendyol’un Alibaba tarafından satın alınması gündeme gelmişti.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here