Skype Görüşme Kaydetme Özelliği ve Tasarım Değişiklikleri Güncellemesi Yolda!

Skype Görüşme Kaydetme Özelliği ve Tasarım Değişiklikleri

Microsoft tarafında geliştirilmeye devam edilen Skype uygulaması, yakın bir zaman sonra güncelleme alacak ve hem tasarım hem de yıllardır beklenen çeşitli özellikler, kullanıcıların beğenisine sunulacak. Bu özellikler arasında mobil tasarım detayları ve görüşme kaydetme gibi detaylar öne çıkıyor.

Tasarım

Microsoft için hazırlanan Skype 8.0 sürümü ile birlikte, mobil uygulamaya benzeyen bir tasarım şekline geçiş yapılıyor. Artık Windows tarafındaki kullanıcılar, mobil benzeri ikonlarla ve genel tasarım şekli ile karşılaşacaklar.

Skype Görüşme Kaydetme Özelliği ve Tasarım Değişiklikleri

Bununla birlikte Windows 10 özelliklerinin daha iyi kullanılması adına çeşitli entegrasyon detayları da eklenmiş durumda. Görüşme sırasında ekran paylaşımı ve arama ekranı gibi bölümlerde de değişikler söz konusu oluyor. Yeni yayınlanan 8.0 sürümü için kullanıcılara da Microsoft tarafından geçiş yapılması için istekli bir süreç başlatılmış durumda.

Görüşme kaydı

Tasarım tarafındaki detaylar bir yana, çeşitli yeni özellikler de Skype güncellemesi kapsamında sunulmaya hazırlanıyor. Her ne kadar şu an tasarım güncellemesi aktif olsa da yeni özellikler için birkaç ay daha beklemek gerekecek. Şu an için Microsoft’un açıkladığı net bir çıkış tarihi bulunmuyor. Söz konusu bu yeni özellikler arasında ilk olarak görüşmelerin kayıt altına alınabilmesi kendini gösteriyor.

Artık kullanıcılar, Skype konuşmalarını kaydedebilecekler. Çok uzun bir süredir bu özelliği bekleyen kullanıcılar, uzun yıllar sonra en sonunda bu yeniliğe erişebilmiş olacaklar. Günümüzde daha çok kurumsal tarafa sıkışıp kalan ve bireysel tarafta popülerliğini kaybeden Skype’ın gelişim süreci, bundan sonra nasıl devam edecek bilinmiyor ancak bu yenilikler ile birlikte Microsoft, halen daha üzerinde çalışmalar yaptığını göstermiş oldu.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here