Siyah iPhone 7’lerde Soyulma Sorunu Ortaya Çıktı!

Mat siyah iPhone ve iPhone 7 Plus modellerinde soyulma sorunu ortaya çıktı. İşte Siyah renk iPhone 7'lerdeki soyulma sorunu ile ilgili detaylar!

Siyah iPhone 7

Apple’ın Simsiyah iPhone 7 ve iPhone 7 Plus renk seçeneğindeki sorunlardan sonra, şimdi de Siyah renk iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde soyulma sorunu ortaya çıkmaya başladı.

Siyah renk iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta soyulma sorunu!

Apple’ın yardım forumlarından art arda ortaya çıkmaya başlayan mat siyah olarak bilinen Siyah renkli iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’taki soyulma sorunu, yeni bir gündem haline geldi ve şikayetler birer birer artmaya başladı.

Siyah iPhone 7

Aslında daha önce Apple, Jet Black yani Simsiyah iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde, zamanla aşınma ve benzeri sorunların ortaya çıkabileceğini ve kullanıcıların mümkünse kılıfla veya dikkatli kullanmaları gerektiği uyarısında bulunmuştu. Lakin Siyah renk seçeneği için böyle bir uyarı söz konusu olmamıştı. Ancak, gelen şikayetlerin artış göstermesi, Siyah renk seçeneğinin de deformasyon dayanıklılığını gündeme getirmiş oldu.

Siyah iPhone 7

Bunlarla beraber, Apple’ın Siyah iPhone’ların soyulma sorununu, yenileri ile değiştirerek çözmediği de konuşuluyor. İlerleyen dönemlerde de şikayetlerin artış göstermesi, Apple’ın nasıl bir adım atacağı sorusunu da gündeme getirecektir.

Kaynakhttps://discussions.apple.com/message/31379151?start=0&tstart=0
Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.