fbpx
Haber Tekno Sosyal Medya

Sivrisinekleri Lazer ile Avlayan Robot!

Sivrisinekleri Lazer ile Avlayan Robot

Bilim

Sivrisinekleri Lazer ile Avlayan Robot!

Robot geliştirmelerine ilginç bir örnek daha ortaya çıkmış oldu. Son olarak, sivrisinek avlayabilen mini lazer silahlı robot duyuruldu!

Robot teknolojilerinin gelişim göstermesi, zaman için çok farklı ve işlevsel ürünlerin de ortaya çıkmasına vesile oluyor. Bu modellerden son örnek, sivrisinek avlayan robot oldu.

Sivrisinek avlayan robot!

Sivrisinekleri Lazer ile Avlayan Robot

Küçük bir UGV olan sivrisinek avlayan robot, 2D LIDAR teknolojisine sahip. Üzerinde bulundurduğu mini lazer silahı ile dakikada 30-40 sivrisinek avlayabilecek potansiyelde olduğu söylenen UGV için, dikkatler toplanmış oldu.

Sivrisinekleri Lazer ile Avlayan Robot

Açıklanan bilgilere göre, özellikler Zika gibi sivrisinekler aracılığı ile yayılan virüslerin önüne geçmek için farklı bir proje olduğu dile getirilen sivrisinek avlayan robot, LeiShen isimli Çinli bir firma tarafından geliştiriliyor. Dolayısıyla, hastane gibi alanlarda kullanılmasının iyi bir önlem olacağı da aktarılan bilgiler arasında yer alıyor.

Şu an için prototip aşamasında olan sivrisinek avlayan robot, ilerleyen dönemlerde demo videolarına da konuk olmaya hazırlanıyor.

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Bilim

Üste çık