Sıvı İhtiyacınızı Yapışkan Bileklik ile Görüntüleyin!

Giyilebilir teknolojiler, sağlık alanında da ciddi örnekler ile gelişmeye devam ediyor. Son olarak, sıvı ihtiyacını gösteren yapışkan bileklik geliştirildi!

Yapışkan Bileklik

Illinois Üniversitesi araştırmacılar, ilginç bir giyilebilir cihaz ile gündeme gelmeyi başardı. Açıklanan bilgilere göre yeni geliştirilen şeffaf bir bileklik, vücudun ihtiyaç duyduğu sıvı çeşitlerini devamlı olarak analiz edebiliyor.

Vücut analizi yapan şeffaf bileklik!

Elektrolitler ile hidrat üzerine analiz yapan yeni şeffaf bileklik, ön kol üzerine yerleştirilerek kullanılabilir. Esnek ve şeffaf olan söz konusu akıllı bileklik, yaptığı analizler ile şeker, laktik asit tuzu, klorür ve pH değerlerini kullanıcısına aktarabiliyor.

sweat-sensor

Akıllı telefon üzerinden de takibi yapılabilen yeni akıllı şeffaf bileklik ile şu ana kadar 12 farklı kişi üzerinde yapılan testler tamamlanmış durumda.

Yapılan açıklamaya göre söz konusu olan bu bileklik, askeri ve profesyonel spor alanında kullanılabilir. Şu an için prototip halindeki bu ürünün, son haline ne zaman geleceği veya gelip gelemeyeceği muamma durumda.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here