Şifreli Mesajlaşma Uygulaması Wiper Kapanıyor!

Wiper

İnternetin en büyük handikapları arasında, ne yazık ki güvenlik yer alıyor. İletişimi daha da güvenli hale getirmek için birçok mobil uygulamalar da bu doğrultuda şekilleniyor. Bu durumun örneklerinden olan şifreli mesajlaşma uygulaması Wiper, resmi olarak kapanma kararı aldı!

Ayrıca Bakınız

PornHub’dan 25 Bin Dolar Güvenlik Ödülü!

Şifreli mesajlaşma uygulaması Wiper, son buldu!

Hem Android hem de iOS tarafında ücretli olarak kullanıcılarına tek tuşla yüksek protokollü şifreli iletişim sunan Wiper, aldığı son bir karar ile yayın hayatına son verdi. Firmanın yaptığı açıklamaya göre Wiper, yeni uygulamaları FreshTeam tarafına yoğunlaşmak istedikleri için Wiper’in geliştirmesini durdurmuş.

Wiper

Wiper’in geliştirici firmasının yeni uygulaması FreshTeam de Wiper gibi şifreli mesajlaşma imkanı sunuyor. Ancak bu defa FreshTeam, grup görüşmelerine de imkan tanıyacak.

Açıklanan detaylara göre Wiper, hem Google Play Store’dan hem de App Store’dan çekilecek ve kullanım süresi 12 Haziran 2016 tarihinde son bulacak.

Bitcoin’i aracı olarak kullanan Wiper uygulamasının yerini alacak FreshTeam ile ilgili, henüz daha fazla detay verilmiyor. Ancak, anlaşılan o ki hem mesajlaşma hem de sesli görüşme tarafında, güvenli bir köprü kuracak bir uygulama sıfatını taşıyacak.

 

>> Şifreli mesajlaşma ve görüşme imkanı sunan mobil uygulamalarla ilgili siz ne düşünüyorsunuz?