Sharp, iPhone İçin OLED Ekran Üretimine Başlıyor!

Sharp, 2019 yılında duyurulacak olan iPhone modeli için OLED ekran üretim hazırlıklarına başlıyor. Sharp'ın iPhone OLED ekran hazırlığı!

iPhone İçin OLED

Panel üretimi söz konusu olduğunda önde gelen isimlerden olan Sharp, 2019 yılındaki tüm iPhone modellerinin OLED ekran ihtiyacını karşılamaya hazırlanıyor. Bu bağlamda da çok ciddi bir OLED ekran üretim yatırımı yapıldı.

Sharp’tan OLED ekran üretimi için 900 milyon dolara yakın yatırım!

Açıklanan bilgilere göre Sharp, 2019 yılındaki tüm iPhone modellerinin ekran üretimini üstlenecek. Bu süreç için de Sharp, 864 milyon dolar’lık bir yatırım yaparak, üretim bantlarını bu doğrultuda şekillendirecek.

iPhone İçin OLED

Hatırlatmak gerekirse, Apple’ın 2017 yılında duyuracağı üç farklı iPhone modelinden sadece bir tanesinin OLED ekran taşıyacağı dile getirilmişti. Bu durumun sebebi olarak da OLED ekran üretim sıkıntısı gösteriliyor. Zira, sadece iPhone 8 modelinin OLED ekran taşıyacağı, bu ekranların da Samsung tarafından sağlanacağı dile getirilmişti. Bu konudaki bir diğer iddia ise Apple’ın 2017 yılında OLED ekranı pas geçerek ve yine Samsung tarafından kavisli AMOLED ekran tedarik edeceği yönünde beliriyor.

2018 yılında ise Apple, tamamıyla OLED ekranlara geçiş yapacak. Oluşan bu dev OLED ekran ihtiyacı da 2019 yılı itibariyle yüksek oranda Sharp tarafına kayacak.

Tüm bunların dışında, TV’nin geleceğinin de OLED ekranlar olacağı söylenen şu günlerde, ekran üreticilerinin OLED konusunda ciddi yatırımlar yapması, hiç de yadırganacak bir durum olmuyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.