Satın Alma Onaylandı! Trendyol Artık Alibaba’nın!

Trendyol

Ülkemizin en çok ziyaret edilen elektronik ticaret platformlarından olan Trendyol, artık Çinli Alibaba firmasının çatısı altında yer alacak.

Rekabet Kurumu tarafından satın almanın onaylanması ile birlikte herhangi bir sorun kalmamış oldu.

Aslında geçtiğimiz ay Alibaba’nın Trendyol’u satın alması ile ilgili ilk açıklamalar gelmişti. Ancak bu ve buna benzer satın alımlarda, Rekabet Kurumu tarafından da kontrollerin yapılması ve onay verilmesi gerekiyor.

Ticari ünvanı DSM Grup Danışmanlık İletişim ve Satış Ticaret Anonim Şirketi olan Trendyol’un satın alınması ile ilgili yapılan araştırmalar da sona erki ve Rekabet Kurumu tarafından satış ile ilgili herhangi bir sorun bulunmadığına kanaat getirdi.

Böylelikle resmi olarak Alibaba, ülkemizdeki bilhassa da hazır giyim konusunda önemli e-ticaret platformunun yeni sahibi olarak kayda geçmiş oldu. Şu an için ne kadar bir ödeme yapılarak satın alma işleminin gerçekleştirildiği ile ilgili somut bir bilgi bulunmuyor.

Ancak elde edilen farklı detaylara göre ise şimdiye kadarki girişimler içerisinde rekor sayılabilecek bir meblağ karşılığında bu anlaşmanın sağlandığına ilişkin açıklamalar da kendini gösteriyor.

Bundan sonraki süreçlerde söz konusu platformun satış stratejileri üzerinde nasıl bir değişiklik olacağı da merak konusu haline geldi.

Son olarak belirtmek gerekirse, bu konu ile ilgili olarak bir süre önce de Alibaba’nın yerli ödeme sistemi iyzico’yu satın alma yolunda adımlar attığına ilişkin bilgiler gündeme geldi. Öyle görünüyor ki Çinli e-ticaret devi, yatırımlarında Türkiye için özel bir çalışma gerçekleştiriyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here