Samsung Yeni 4TB Kapasiteli USB 3.0 Taşınabilir Harddisk Modelini Tanıttı!

Bilindiği gibi Samsung, başta depolama birimleri olmak üzere elektronik bileşenleri konu olduğunda büyük bir üretim ve pazarlama yelpazesine sahip. Bu yelpazede büyük paydaya sahip olan alanlardan depolama tarafının yeni taşınabilir modeli ile Samsung, 0.78 mm inceliğe sahip 4TB boyutuna kadar ulaşan alanlara sahip yeni ürünlerini satışa sundu.

Samsung Yeni 4TB Kapasiteli USB 3.0 Taşınabilir Harddisk Modelini Tanıttı! - habertekno.com - habertekno - teknohaber (2)

Samsung’ un açıklamasına göre, Samsung elektronik firmasının en son teknolojilerini içeren bu yeni taşınabilir hard disk modelleri, USB 3.0 bağlantı birimi sayesinde de 5Gb/s aktarım hızlarına ulaşabiliyor.

Yeni modeller 500GB, 1TB ve 4TB modelleri ile satışa sunuluyor. Ülkemizde ne zaman ve ne şekilde fiyatlandırılacağı henüz netleşmiş değilken, yurtdışı fiyatları 500GB modeli için 44.99$, 1TB modeli için 59.99$ ve 4TB modeli için 89.99$ olarak belirlenmiş durumda.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.