Samsung Yapay Zeka İçin 1 Milyar Dolar Harcamaya Hazır!

Yeni gelen bilgilere göre Samsung yapay zeka şirketi satın almak için kolları sıvadı ve bütçesini 1 milyar dolar seviyesine yükseltti. İşte detaylar!

Samsung Yapay Zeka

Günümüzün ve yakın geleceğin en büyük potansiyeline sahip olan alanlarının başında gelen yapay zeka için tüm dev isimler, bir şekilde sektör içinde yer almak için çalışmalar yapıyor ve yapay zeka çalışmalarını kendi ihtiyaçları ve ticari kaygıları doğrultusunda şekillendiriyor. Bu isimler arasına son olarak da Samsung, yeniden katılmaya hazırlanıyor gibi görünüyor.

Samsung, yapay zeka şirketi satın almak için bütçesini zorluyor!

Güney Kore’de gündeme gelen bir habere göre Samsung, yapay zeka çalışmaları yapan şirket veya şirketler için ciddi bir arayışa geçmiş durumda. Beklentilerini karşılayan ve yapay zeka çalışmaları sürdüren şirket veya şirketlerin satın alımları için de 1 milyar dolar bütçe ayrıldığına ilişkin bilgiler de ortalarda dolanmaya başladı.

Samsung Electronics US

Hatırlatmak gerekirse Samsung, aslında yapay zeka çalışmalarına ilgi duymaya başlayan yeni şirketlerden birisi değil. Zira geçtiğimiz sene Apple’ın akıllı sesli asistanı Siri’nin bir dönemler geliştiricisi olan yapay zeka şirketi Viv Labs’ı çatısı altına çekmişti. Nitekim yeni adaylar da Samsung Electronics US tarafından araştırılmaya başlanmışa benziyor.

Satın almaların temel odağı Samsung’un yeni sesli asistanı Bixby olabilir!

Son olarak değinmek gerekirse Samsung’un yapay zeka alanına yapacağı yatırımları bu denli yükseltmesinin esas noktasının, kendi yapay zeka temelli sesli asistanı Bixby olabileceği konuşuluyor. Daha öncelerde de Samsung’un yeni Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modelleri ile birlikte kendi geliştirdiği ve Apple’ın Siri’sine rakip olacak Bixby’ı kullanıma sunacağı gündeme gelmişti.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here