Samsung Windows 10’lu Tablet Modeli Duyuracak!

Samsung markasının CES 2017 kapsamında yeni Windows 10 işletim sistemine sahip tablet modeli duyuracağı ile ilgili bilgiler gelmeye başladı!

Samsung Windows 10'lu Tablet

Akıllı telefon pazarı için bile 2017 yılında gerileme yaşanacağına ilişkin öngörüler aktarılıyorken, tablet pazarının neredeyse buz kesmeye başladığını söylemek çok da yanlış olmayacaktır. Lakin, her ne kadar kısıtlı bir kesime ve kurumsal alana hitap etmeye başlasa da markalar yeni tabet modellerinin çalışmalarından da geri durmuyor. Son olarak gelen bilgilere göre de Samsung, yeni Windows 10’lu tablet modellerine CES 2017’de yer verecek.

Samsung Windows 10'lu Tablet

Yeni Samsung Windows 10’lu tablet modelleri!

SM-W720 kod ismini taşıyacağı öne sürülen yeni Samsung Windows 10’lu tablet modeli, gelen bilgilere göre Galaxy TabPro S’in üst versiyonu konumunda yer alacak.

Hatırlatmak gerekirse Galaxy TabPro S özellikleri; 12-inç büyüklüğünde ve 2560×1440 piksek çözünürlüğünde ekran, 8GB RAM, Intel Core M işlemci, 256GB SSD dahili depolama ve Windows 10 işletim sistemi olarak sıralanıyordu. Yeni SM-W720 kod isimli modelin de, TabPro S modelinden daha güçlü olması bekleniyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.