Samsung ve LG Satışları Düşüş Yaşayabilir!

Samsung ve LG'nin Amerika satışlarının düşüş yaşayacağına ilişkin yorumlar ortaya atıldı. İşte Samsung ve LG satışları ile ilgili detaylar!

Samsung ve LG Satışları

Donald Trump’ın başkan seçilmesiyle beraber, teknoloji firmalarının varlığı ve ihracat durumunun değişimi ile ilgili kuşkular oluşmaya başladı. Son olarak gelen bilgilere göre Samsung ve LG satışları, Amerika’da darbe alabilir.

Amerika’da Samsung ve LG satışları düşüş yaşayabilir!

SK Securities firmasının analistlerinden Park Hyoun-woo tarafından yapılan açıklamalara göre, yeni POTUS Donald Trump’ın seçilmesi ve gümrük vergilerinde yabancı firmalar için yenileme yapılması, özellikle Samsung ve LG satışlarında düşüş yaşatabilir.

Samsung ve LG Satışları

Kore merkezli olan her iki firma Samsung ve LG, Birleşik Devletler’de sırasıyla yüzde 26’lık ve yüzde 13’lük pazar payına sahipler. Gümrük vergilerinde yaşanacak bir artış sonrasında, Samsung ve LG markalı ürünlerin-bilhassa da akıllı telefon modellerinin- birim fiyatında artış yaşanabilir. Dolayısıyla, yerli rakiplerinin fiyat politikasının gerisinde kalacak olan LG ve Samsung, nitekim toplam satışlarında düşüş yaşayacak.

Şu an için Donald Trump’ın Birleşik devletler Başkanı seçilmesinin ardından, özellikle teknoloji firmalarının mevcut durumları ile ilgili birçok gelişme yaşanıyor. Trump’ın Ocak 2017 itibariyle Beyaz Saray’da göreve başlamasına müteakip ne gibi gelişmeler yaşancak, merakla bekleniyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here