Samsung ve Apple’ın Yıllara Göre Telefon Satışları!

İki önemli rakip olan Samsung ve Apple'ın, yıllara göre olan telefon satışları ile ilgili detaylar paylaşıldı. İşte Samsung ve Apple'ın satışları!

Samsung ve Apple

Birbirleri ile akıllı telefon pazarında, tüm dünya genelinde yoğun bir rekabet içerisinde olan Samsung ve Apple’ın akıllı telefon satışları ile ilgili detaylar paylaşıldı.

Apple ve Samsung’un telefon satışları!

IDC tarafından yayınlanan bilgilerde, 2015 ve 2016 yılında ilişkin Samsung’un ve Apple’ın akıllı telefon satış detaylarıyla beraber, yıldan yıla satış değişimlerinin oranları da yer alıyor.

Buna göre Samsung, yıldan yıla %13.5’lik bir yüzde ile gerileme kaydederken, Apple tarafında ise %5.3’lük bir yıldan yıla gerileme olduğu bilgisi ediniliyor.

Samsung ve Apple'ın Yıllara Göre Telefon Satışları

Öte yandan, IDC tarafından yayınlana bilgilerde sadece Samsung ve Apple’ın akıllı telefon satışlarına ilişkin yüzdeler yer almıyor. Huawei, OPPO ve vivo gibi isimler de listede yer alıyor.

OPPO’da işler yolunda!

Söz konusu listede, 2015-2016 yıldan yıla satış bilgilerinde, en büyük sıçramayı da OPPO isminin %121 olarak gerçekleştirdiği dikkat çekiyor.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.