Samsung’un Yeni Katlanabilir Ekranlı Akıllı Telefon Patenti!

Samsung'un yeni katlanabilir ekranlı akıllı telefon patenti ile ilgili detaylar ortaya çıktı. İşte Samsung'un katlanabilir ekranlı akıllı telefon patenti!

Samsung'un Yeni Katlanabilir Ekranlı Akıllı Telefon Patenti

Patently Mobile‘dan gelen bir rapora göre Samsung, esnek-katlanabilir ekranlar için bir dizi yeni patent başvurusunda bulundu. Söz konusu Samsung’un yeni katlanabilir ekranlı akıllı telefon patenti, bir gazete gibi haddelenebilir tasarım ve Galaxy Note Edge modelinde bulunan malzemeye benzer tek kavisli kenarı bulunan kitap benzeri bir model içeriyor.

Samsung’dan yeni katlanabilir ekranlı akıllı telefon patenti!

Tasarımlar akıllı telefonlarla doğal olarak ilişkili olmasa da dokunmatik ekranlı taşınabilir akıllı cihazlarla ilgilidir; bu, teknolojinin telefonlar, tabletler veya giyilebilir ürünler de dahil olmak üzere bir dizi ürün için uygun olabileceği anlamına gelir.

Patent ile ilgili dosyalardaki cihazın üzerinde bulunan parmak izi / iris tarayıcıları gibi biyometrik sensörlerin, katlanmış akıllı telefonun tam boya getirilmeden kullanılmasına imkan sunulmak amacı ile hazırlandığı düşünülüyor.

Samsung'un Yeni Katlanabilir Ekranlı Akıllı Telefon Patenti

Patently Mobile, Samsung’un katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar ile güvenlik adına; ses bilgisi, yüz bilgisi, damar ağı bilgileri, retina bilgileri, yürüme stili bilgileri, EKG bilgisi ve / veya avuçiçi baskı bilgileri gibi hareket modeli bilgilerini kullanmayı düşündüğünü iddia ediyor.

Samsung 2009 yılından bu yana esnek ekranlar ile ilgili onlarca patent başvurusu yaptı ve bu teknolojiye sahip ürünlerin pazara gireceğinin garantisi yokken, uzmanlar bu tür cihazların ticari olarak 2018-2019 yılları arasında aktif tasarımlar arasında yer alacağını düşünüyor

Ortaya çıkan bu yeni patent görsellerindeki katlanabilir akıllı telefon tasarımı ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

 

Ayrıca bakınız:

 Samsung Galaxy S8, Microsoft Continuum Benzeri Bir Özellik ile Gelebilir!
 Katlanabilir Samsung Galaxy Modeli Nasıl Olacak?

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here