Samsung’ un kısa bir süre önce yayınladığı görsel ile ipucunu verdiği yeni akıllı saatinin tasarım şeklinin üstüne dün itibariyle de yazılım geliştiriciler için yeni geliştirme kiti yayınlandı. Bunların üzerine de Samsung Gear A olarak isimlendirileceği öngörülen yeni nesil Samsung Gear akıllı saati hakkında yeni detaylar ortaya çıkıyor.

Samsung Galaxy Gear A - HaberTekno.com 2015 (5)

Yayınlanan geliştirme kitinden ( SDK ) çıkartılan detayların ilki, daha öncede tahmin edildiği üzere yeni Samsung Gear A akıllı saatinin Motorola Moto 360 modeli gibi yuvarlak bir ekran tasarımına sahip olması ile başlıyor.

Yeni tasarımla beraber klasik saat konseptine yakınlaşan Gear A, bu tasarımla özdeşleşmiş yeni kullanım şekillerini de beraberinde getiriyor. Bu kullanım detayları arasında klasik saat modellerinde dereceler için kullanılan çerçeve şerit, Gear A modelinde de tasarlanmış ve çevrilerek farklı kullanım şekillerini destekleyebiliyor.

Samsung Galaxy Gear A - HaberTekno.com 2015 (7)

Bunların dışında Gear A, önceki modellerine kıyasla daha pratik kullanım fonksiyonlarıyla da yeni tasarımla desteklemiş durumda.

Teknik detaylar noktasında ise ortaya çıkan özellikler ekran noktasında beliriyor. Samsung’ un yayınladığı SDK’ dan edinilen bilgiye göre Gear A, 360 x 360 çözünürlüğüne sahip 305ppi bir ekrana sahip. Ekran teknolojisi konusunda bir çıkarım yapılamıyor olsa da Samgung’ dan alışıldığı üzere OLED ekran teknolojisi ile karşılaşma ihtimali yüksek.

Samsung Galaxy Gear A - HaberTekno.com 2015 (34)

Buna ek olarak WiFi, hücresel bağlantı, GPS, kalp sensörü, basınç sensörü, manyetik sensör, akselerometre ve gyroscope gibi yeni donanımlara da sahip.

Samsung’ un yeni akıllı saat modeli Gear A’ nın çıkış tarihi ile ilgili olarak ise önümüzdeki IFA fuarında, yine tanıtılması beklenen Galaxy Note 5 ile birlikte görücüye çıkacağı öngürülüyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here